"Otomotivde hibrit ve elektrikli araçların piyasaya sürülmesi hızlanacak" -Frost&Sullivan'ın anket…

  • Yazı boyutu
"Otomotivde hibrit ve elektrikli araçların piyasaya sürülmesi hızlanacak"
  -Frost&Sullivan'ın anket…

"Otomotivde hibrit ve elektrikli araçların piyasaya sürülmesi hızlanacak" -Frost&Sullivan'ın anket sonuçlarına göre, artan yakıt fiyatlarının fişli hibrit ve bataryalı elektrikli araçların piyasaya sürülmesini hızlandırması bekleniyor

Frost & Sullivan'ın Otomotiv sektöründe fişli hibrit ve bataryalı elektrikli araçların piyasaya sürülme sürecinin, artan akaryakıt fiyatları nedeniyle hızlanacağı belirtildi.
     Araştırma ve danışmanlık kuruluşu Frost & Sullivan, dünyanın önde gelen otomotiv ve taşımacılık şirketleriyle gerçekleştirdiği anket sonuçlarını açıkladı. Anket sonuçlarına göre, Avrupa dışında bütün bölgelerde pazar büyümesinde, yakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle fişli hibrit ve bataryalı elektrikli araçların daha hızlı olarak piyasaya sürülmesi, hareketlilik (mobilite) ve entegre taşımacılık, akıllı telefonların özel uygulama mağazaları ve yenilikçi HMI (Human Machine Interface) konseptleri ile entegrasyonu 2012 ve sonrasının anahtar konuları olarak öne çıktı.
    
     -Sektörde Avrupa'da daralma, dünyada büyüme-
    
     Otomotiv ve taşımacılık sektörünün katılımcıları, 2012 yılında otomobil pazarında Avrupa'da yüzde 7-8 oranında daralma, dünya çapında ise yüzde 5-10 arasında büyüme bekliyor.
     Artan yakıt fiyatlarının fişli hibrit ve bataryalı elektrikli araçların piyasaya sürülmesini hızlandırması da beklentiler arasında yer alırken, sektörün yalnızca 2012 yılında, küresel ölçekte yaklaşık 15 yeni elektrikli aracı piyasaya süreceği ileri sürülüyor.
     Hareketlilik ve entegre taşımacılık ise otomotiv sektörünün uzun dönemli strateji ve panoramasını tanımlayacak anahtar eğilim olarak ortaya çıkıyor. Araç paylaşımı ve entegre kentsel hareketlilik gibi yeni iş modellerinin yanı sıra elektrikli araçların yeni iş fırsatları yaratacağı belirtiliyor.
    
     -Akıllı telefonlar araçlara entegre oluyor-
    
     Teknolojik açıdan akıllı telefonların entegrasyonunun araç içinde sorunsuz bağlanabilirliğin sağlanmasına, yeni nesil eğlence-haber hizmetlerinin ve otomobil merkezli uygulama mağazalarının kullanılabilmesine yardımcı olacağı ifade ediliyor. Ekonomik sürüş, dinamik yönlendirme, gerçek zamanlı trafik bilgisi gibi birçok interaktif özelliğin kullanıma sunulmasıyla Otomotiv HMI Sistemleri, sürücüler için anahtar bir rol oynamaya hazırlanıyor.
     Otomotiv ile elektronik, bilgi-iletişim teknolojileri ve enerji pazarı arasındaki yakınlık da anketten çıkan diğer önemli sonuç oldu. 2012 ve sonrasına damgasını vuracak bu trend, bağlanabilirlik, bataryalar, enerjinin depolanması, iletim ve dağıtım altyapısı, batarya şarjı ve mobilite ile akıllı ev entegrasyonu alanlarında akıllı telefonlar, elektrikli araçlar ve e-hareketlilikten kaynaklı yeniliklerin ortaya çıkışıyla bağlantılı bulunuyor.
    
    
    

Bu haberi 203 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir