Otomotivciler geleceğin tasarımlarını arıyor

  • Yazı boyutu
Otomotivciler geleceğin tasarımlarını arıyor

OİB'in düzenlediği "2. Otomotiv Proje Pazarı" ve "2. Otomotiv Tasarım Yarışması"na başvurular başladı

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin (OİB) düzenlediği "2. Otomotiv Proje Pazarı" ve "2. Otomotiv Tasarım Yarışması"na başvurular başladı.
     OİB'den yapılan yazılı açıklamada, OİB'in düzenlediği ve otomotiv endüstrisinde geleceğin tasarımları ile projelerinin yarıştığı "2. Otomotiv Proje Pazarı" ve "2. Otomotiv Tasarım Yarışması"na başvuruların başladığı bildirildi.
     Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) koordinatörlüğünde, OİB tarafından organize edilen yarışmada otomotiv endüstrisi adına özgün ve yenilikçi tasarımların geliştirilmesi, inovatif proje önerilerinin sanayici ve ihracatçılar ile buluşturulması ve bu projelerin ortaklığa dönüştürülmesinin hedeflendiği kaydedildi.
     Otomotiv aksam ve parça tasarımcıları ile üniversitelerin ilgili fakültelerinde eğitim gören 18 yaş üstü öğrencilere açık olan tasarım yarışmasında, ergonomi, yenilenebilir enerji-çevre, emniyet ve mekanik fonksiyonellik olmak üzere 4 farklı kategoride projelerin görücüye çıkacağı belirtildi.
     Akademisyenler, araştırmacılar, sanayiciler ve sektör profesyonellerine yönelik olarak düzenlen proje pazarında ise gelen proje önerilerinin ihracatçılar ve sanayicilere ulaşmasının amaçlandığı ifade edildi.
     Geleceğin fikirlerinin, tasarımlarının ve projelerinin sunulacağı "2. Otomotiv Tasarım Yarışması"na son başvuru tarihinin 1 Nisan 2013 olarak belirlendiği, başvuruların "www.otomotivtasarimyarismasi.com" internet sitesi üzerinden yapılabileceği duyuruldu.
     Proje pazarı için ise son başvuru tarihinin 15 Mart 2013 olduğu, başvuruların "www.otomotivprojepazari.com" internet sitesi üzerinden alındığı açıklandı.
     Sonuçların Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde 17-18 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek ödül töreninde açıklanacağı bildirildi.
    
    
    


Bu haberi 467 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir