"Otomotiv Test Merkezi" kurulması çalışmaları -TSE Bursa Bölge Müdürü Karaman: -"Bursa'nın…

  • Yazı boyutu
"Otomotiv Test Merkezi" kurulması çalışmaları 
  -TSE Bursa Bölge Müdürü Karaman: 
  -"Bursa'nın…

"Otomotiv Test Merkezi" kurulması çalışmaları -TSE Bursa Bölge Müdürü Karaman: -"Bursa'nın ileri gelenleri test merkezinin Bursa'ya gelmesi için gayret sarf etmeli. Bu yatırımın Bursa'ya gelmesi için herkesin test merkezine destek vermesi lazım. Otomotiv Test Merkezi'ni Bursa'da kurmak ve faaliyete geçirmek istiyoruz"

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Bursa Bölge Müdürü Mustafa Karaman, Bursa'nın ileri gelenlerinin "Otomotiv Test Merkezi"nin Bursa'ya gelmesi için gayret sarf etmesi gerektiğini belirterek, "Bu yatırımın Bursa'ya gelmesi için herkesin test merkezine destek vermesi lazım. Otomotiv Test Merkezi'ni Bursa'da kurmak ve faaliyete geçirmek istiyoruz" dedi.
     4. TSE Bursa Danışma Kurulu Toplantısı, TÜBİTAK Bursa Test ve Analiz Laboratuvarı'nda (BUTAL) gerçekleştirildi. Toplantıda, Otomotiv Test Merkezi, TSE Kalite Evi, İnegöl'de TSE faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.
     Vali Yardımcısı Adnan Çakıroğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıda konuşan TSE Bursa Bölge Müdürü Mustafa Karaman, TSE'nin tüketicinin haklarını savunan, üretici ile tüketiciyi hısım konumuna getiren bir kamu kuruluşu özelliğini taşıdığını belirterek, TSE'nin aynı zamanda da çok önemli bir fonksiyonu yerine getiren belgelendirme kuruluşu olduğunu dile getirdi.
     Otomotiv Test Merkezi kurulması çalışmalarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Karaman, AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Öztürk, Hüseyin Şahin, Önder Matlı ile AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın'ın önemli gayretleri olduğunu vurguladı.
     Otomotiv Test Merkezi'nin son durumuna değinen Karaman, "TSE, Bursa Valiliği'ne Bursa Valisi Şahabettin Harput'un talebi üzerine bir yazı yazdı ve yer tahsisini istedi. Sayın Vali gelen yazıyı, Mera Komisyonu'na havale etti. Yenişehir'de havaalanının karşısında bulunan mera arazisi, Mera Komisyonu'nun kararıyla mera vasfından çıkarıldı. Bu araziyle ilgili Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer Çelik, Başbakan'ın 'olur'una sunulmak üzere Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na yazı yazdı" dedi.
     Başbakanlık tarafından mera arazileriyle ilgili yaklaşık 2 yıl önce çıkarılan bir genelgenin olduğunu ifade eden Karaman, şunları kaydetti:
     "Çıkarılan genelgeye göre, mera ve hazine arazilerinin Başbakanlık makamının bilgisi dışında asla bir yere tahsisi edilmesi mümkün değildir. Başbakan tarafından da bir tedbirdir bu. Bu tedbirle ilgili genelgeye istinaden şu anda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na yazılan yazı, Başbakanlık makamına sunulmak üzere müsteşarlıkta bekliyor. Biz de bu yazının sonucunu bekliyoruz. Eğer o yazı, Başbakanımız tarafından uygun mütalaa edilir ve geri gönderilirse ondan sonraki süreçte TSE, o boyutu takip ederek test merkezinin Bursa'ya gelmesini sağlayacaktır."
     Karaman, şu andaki gayretlerin yeterli olmadığını belirterek, "Bursa'nın ileri gelenleri test merkezinin Bursa'ya gelmesi için gayret sarf etmeli. Bu yatırımın Bursa'ya gelmesi için herkesin test merkezine destek vermesi lazım. Otomotiv Test Merkezi'ni Bursa'da kurmak ve faaliyete geçirmek istiyoruz" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 224 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir