Otomotiv Test Merkezi için arsa tahsisi çalışmaları -AK Parti Bursa İl Başkanı Yalçın: "TSE,…

  • Yazı boyutu
Otomotiv Test Merkezi için arsa tahsisi çalışmaları
  -AK Parti Bursa İl Başkanı Yalçın: "TSE,…

Otomotiv Test Merkezi için arsa tahsisi çalışmaları -AK Parti Bursa İl Başkanı Yalçın: "TSE, Yenişehir'deki arazinin, Otomotiv Test Merkezi kurmak amacıyla enstitüye tahsis edilmesiyle ilgili Bursa Valiliği'ne resmi yazı gönderdi"

AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Türk Standartları Enstitüsü'nün (TSE), Yenişehir'deki arazinin, Otomotiv Test Merkezi kurmak amacıyla enstitüye tahsis edilmesiyle ilgili Bursa Valiliği'ne resmi yazı gönderdiği belirterek, "Bu yazıyla TSE, Otomotiv Test Merkezi'nin Bursa'ya kurulması konusundaki kararlılığını ortaya koymuş oldu" dedi.
     Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, TSE'nin Yenişehir'deki 2 bin 600 dönümlük mera arazisinin, Otomotiv Test Merkezi kurmak amacıyla enstitüye tahsis edilmesiyle ilgili Bursa Valiliği'ne resmi yazı gönderdiğini kaydetti.
     TSE'nin tahsis talebini içeren yazının Bursa Valiliği'ne elden ulaştırıldığını bildiren Yalçın, "Bu yazıyla TSE, Otomotiv Test Merkezi'nin Bursa'ya kurulması konusundaki kararlılığını ortaya koymuş oldu. Bursa için hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. Bu aşamadan sonra valiliğin en kısa sürede söz konusu arazinin TSE'ye tahsis edilmesi işlemini gerçekleştirmesinin beklendiğini bildiren Yalçın, şöyle devam etti:
     "Daha önce Karacabey'de Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün (TİGEM) arazileri talep edilmişti. Ancak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Yenişehir'in daha uygun olacağı konusunda görüş bildirmişti. Yenişehir bölgesinde bulunan arazinin tahsisi şimdi TSE tarafından resmi olarak valilikten istendi. Başta bakanlarımız ve milletvekillerimiz ile TSE Başkanı Hulusi Şentürk olmak üzere, bu yatırımın Bursa'ya kazandırılmasını sağlayan, bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz."
     TSE'nin Yenişehir'e 150 milyon dolarlık bir harcamayla gerçekleştireceği Otomotiv Test Merkezi'nin Bursa'ya çok önemli bir katma değer sağlayacağını vurgulayan Yalçın, "Öncelikle Türkiye'nin bu konuda her yıl harcadığı 15 milyon avroluk kaynak ülkemizde kalacak. Tesiste önemli görev üstlenecek bir de AR-GE merkezi bulunacak. Ayrıca 700-800 kişilik bir istihdam sağlanacak" açıklamalarını yaptı.
     Bu arada gönderilen resmi yazının Bursa Valiliği'nin talebi üzerine gönderildiği, TSE Başkanı Hulusi Şentürk imzalı yazıda, "Yenişehirde bulunan 2,3 milyon metrekare mera arazisi, TSE kamu yatırım programına alınmıştır. Bu arazinin Bursa Valiliği tarafından TSE otomobil test merkezi kurulması için tahsis edilmesini arz ederim" ifadelerinin yer aldığı öğrenildi.
    
    
    

Bu haberi 187 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir