"Otomotiv Test Merkezi" için arsa tahsisi çalışmaları -Merkezin yapılacağı arazinin TSE'ye devri…

  • Yazı boyutu
"Otomotiv Test Merkezi" için arsa tahsisi çalışmaları
  -Merkezin yapılacağı arazinin TSE'ye devri…

"Otomotiv Test Merkezi" için arsa tahsisi çalışmaları -Merkezin yapılacağı arazinin TSE'ye devri için çalışmaların tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi

Yenişehir ilçesine kurulması planlanan Otomotiv Test Merkezi'nin inşa edileceği arazinin Türk Standartları Enstitüsü'ne (TSE) devri için çalışmaların tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.
     TSE Bursa Bölge Müdürü Mustafa Karaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, arazi tahsis çalışmalarında son aşamaya gelindiğini belirtti. Bursa Valiliği'nin, Yenişehir'de bulunan "mera" arazileriyle ilgili çalışma yaptığını bildiren Karaman, şunları kaydetti:
     "Mera Komisyonu tarafından arazilerin mera vasfından çıkarılma işlemi tamamlanmış, konu Başbakanlık makamına arz edilmiş ve sayın Başbakanımız tarafından 'Otomobil Test Merkezi'nin Yenişehir'de kurulması için araziler üzerinde yapılan değişikliği onaylamıştır. Yasal şart gereği Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından talep edilen 468 bin TL ot parası TSE tarafından yatırılmıştır."
     Karaman, TSE tarafından 4 Mart 2013 tarihinde Bursa Valiliği'ne gönderilen yazıyla adı geçen arazilerin kendilerine tahsis edilmesi için resmi talepte bulunulduğunu belirterek, şu bilgileri verdi:
     "Tahsis ile ilgili işlemler devam etmektedir. Süreç tamamlandıktan sonra gerekli çalışmalar TSE tarafından yapılacaktır. Bir kısım raporların varlığı ile ilgili iddialar doğru değildir. Merkezin Bursa'da kurulması için gerekli çalışmalar devam etmekte olup, bu konuda sektör, sivil inisiyatif ve kamu otoritesinin kararlılığı mevcut bulunmaktadır. Başta Başbakan Yardımcımız Sayın Bülent Arınç, Bursa Valimiz Şahabettin Harput, Bursa milletvekillerimiz ve TSE Başkanımız Hulusi Şentürk süreci takip etmekte ve desteklemektedirler."
     Karaman, konuyla ilgili yasal sürecin devam ettiğini sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 191 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir