Otomotiv sektöründeki teşvikler -DTSO Başkanı Büyük: -"Türkiye'de yatırım yapacak otomotiv…

  • Yazı boyutu
Otomotiv sektöründeki teşvikler
  -DTSO Başkanı Büyük:
  -"Türkiye'de yatırım yapacak otomotiv…

Otomotiv sektöründeki teşvikler -DTSO Başkanı Büyük: -"Türkiye'de yatırım yapacak otomotiv firmalarına yönelik teşvikten en çok Doğu Marmara bölgesi yararlanacak"

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Metin Büyük, motorlu kara taşıtları ana sanayisinde gerçekleştirilecek yatırımları öncelikli yatırım kapsamına alan ve Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı'na ilişkin, "Türkiye'de yatırım yapacak otomotiv firmalarına yönelik teşvikten en çok Doğu Marmara bölgesi yararlanacak" dedi.
     Büyük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni teşvikle gerek Türkiye'de gerekse Düzce'de yeni yatırımların önünün açılacağını söyledi.
     "Türkiye otomotiv sektörünün yüzde 90'ının olduğu bölgedeyiz" diyen Büyük, "Otomotiv ve yan sanayi yatırımı yapacak firmaların Kocaeli, Sakarya, Bursa, Düzce gibi illeri tercih etmeleri çok doğal. Düzce bu noktada oldukça avantajlı" şeklinde konuştu.
     Türkiye'de önde gelen sektörlerin belli olduğunu kaydeden Büyük, şöyle konuştu:
     "Otomotiv, makine araç-gereçleri ve tekstil önde gelen sektörlerimiz, bu sektörlere yatırımlar artacaktır. Her ne kadar Uzakdoğu, Bangladeş, Hindistan ve Çin gibi ülkeler sektörde olsa da kalite açısından Türkiye'yi geçebilecek ülke yok. Türkiye, dünyayı giydiriyor. Türkiye'de yatırım yapacak otomotiv firmalarına yönelik teşvikten en çok Doğu Marmara bölgesi yararlanacak.
     Bunun yanı sıra HES yatırımları devam edecektir. Türkiye'de yatırıma 'dur' demek artık mümkün değil. İş adamlarımız kabuğunu kırdı. Dünyanın 5 kıtasına ihracat yapıyoruz."
    
    
    

Bu haberi 337 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir