Otokoç Otomotiv yılın ikinci tahvil ihracını gerçekleştirdi -50 milyon lira nominal değerdeki…

  • Yazı boyutu
Otokoç Otomotiv yılın ikinci tahvil ihracını gerçekleştirdi
     -50 milyon lira nominal değerdeki…

Otokoç Otomotiv yılın ikinci tahvil ihracını gerçekleştirdi -50 milyon lira nominal değerdeki tahvil ihracı ile bu yıl toplam 100 milyon lira nominal değerde kaynak yaratıldı

Otokoç Otomotiv, 50 milyon lira nominal değerdeki bu yılın ikinci tahvil ihracını Garanti Yatırım Menkul Değerler AŞ aracılığıyla borsa dışında nitelikli yatırımcılara yönelik gerçekleştirdi.
     Yapılan açıklamaya göre, otomotiv perakendeciliği ve araç kiralama şirketi Otokoç Otomotiv, Türk otomotiv sektörünün 50 milyon lira nominal değerdeki ilk tahvil arzını 11 Haziran'da gerçekleştirmişti.
     Aynı nominal değerdeki ikinci tahvil ihracı, Garanti Yatırım Menkul Değerler AŞ aracılığıyla İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) kotdışı pazarda nitelikli yatırımcılara yönelik olarak 7 Kasım'da gerçekleştirildi.
     Tahvilin vadesi 546 gün, faiz oranı ise Hazine gösterge tahvili faizi + yüzde 2,15 yıllık ek getiri olarak belirlendi.
    
     -"Tahvil ihracı araç kiralama işindeki büyüme stratejisine destek sağlayacak"-
    
     Otokoç Otomotiv Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Önder Kutman, konuya ilişkin değerlendirmesinde, araç kiralama işindeki büyüme stratejilerine destek sağlamak için ikinci tahvil arzının gerçekleştirildiğini belirtti.
     Geç kalmış olmasına rağmen Fitch'in Türkiye'nin notunu yükseltmesinin Türkiye'ye dış kaynak akışını hızlandıracağını vurgulayan Kutman, şunları kaydetti:
     "Diğer kredi derecelendirme kuruluşlarının da aynı yönde hareket edeceğine inanıyorum. Faizlerin inmiş olduğu nokta, borçlanma piyasasının derinleşmesi ve tahvil gibi banka kredisi dışındaki ürünlerin yaygınlaşması Otokoç Otomotiv gibi hızlı büyüyen şirketler açısından yatırımların arttırılması için uygun fırsat zemini sunmaktadır. Bu konudaki olumlu gelişmelerin önümüzdeki dönemde de artarak devam edeceğine inanıyoruz"
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir