Otokoç Otomotiv, beş tesisinin açılışını gerçekleştirdi

  • Yazı boyutu
Otokoç Otomotiv, beş tesisinin açılışını gerçekleştirdi

Otokoç Otomotiv, beş tesisinin açılışını gerçekleştirdi

Otokoç Otomotiv, İstanbul ve Antalya'da yeni ve yenilenen beş tesisinin açılışını gerçekleştirdi.
     Birmot ve Otokoç'un İstinye'deki tesisinden canlı bağlantılarla yapılan açılış törenlerine Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Turgay Durak, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, TOFAŞ Üst Yöneticisi (CEO) Kamil Başaran, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir ve çok sayıda davetli katıldı.
     Otokoç Otomotiv, yeni tesisleri, Birmot İstinye Fiat, Otokoç Yenibosna Ford, Birmot Antalya Lancia, Alfa Romeo ve Jeep ile yenilenen tesisleri Otokoç İstinye Ford ve Birmot Antalya Fiat tesislerinin açılışı, canlı uydu bağlantısı ile gerçekleşti.
     Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, köklü geçmişi, yenilikçi ve teknoloji odaklı yatırımlarıyla her geçen gün büyüyen Otokoç Otomotiv'in 5 tesisinin açılışını aynı anda gerçekleştirdiklerini belirterek, Koç Holding Otomotiv Grubu'nun müşteriye açılan penceresi olduğunu vurguladı.
     Çimen, "Otokoç Otomotiv'in bugün yaklaşık 450 bin metrekare açık, 200 bin metrekare kapalı hizmet alanı, pazardan aldığı yüzde 8,5 pay, 32 ilde toplam 123 satış noktası, araç kiralamadaki 20 bin adetlik araç parkı, 2 bin kişilik hizmet gücü ile üretim ve dağıtım dışında tüm otomotiv çözümlerini sunmaktadır. Bu yıl daralan otomotiv pazarına rağmen yatırımlarımıza devam ediyoruz. Yenilediğimiz tesisler ile yüzde 8 ek istihdam yaratarak 2012'yi yüzde 10 ciro artışıyla tamamlayacağız" dedi.
     2005 yılında Ford bölge satış şirketlerinin birleşimiyle oluşan Otokoç'u, Fiat bölge satış şirketlerinin oluşturduğu Birmot'la ve araç kiralama şirketi Avis'le aynı çatı altında birleştiren Otokoç Otomotiv'in, bu yapılanması ile sektörde örnek teşkil ettiğini belirten Çimen, bu haliyle mega otomotiv perakendeciliği ve araç kiralama şirketi yapısına kavuşturduklarını söyledi.
     Bu yapıya 2007 yılında da diğer global araç kiralama markası Budget'ın katıldığını belirten Çimen, "Mevcut yapısı ve büyüklüğü ile Otokoç Otomotiv'in Türkiye'de bir benzeri yok. Otokoç Otomotiv iş hacmiyle, Avrupa ve Amerika'daki mega bayilerle yarışır hale gelmiştir. Hatta bu bölgelerdeki mega bayilerin büyüklükleri yeni araç satışındaki pazar payı kapsamında mukayese edildiğinde Otokoç Otomotiv,in yarattığı değerin daha fazla olduğu görülmektedir" diye konuştu.
     Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir ise Otokoç Otomotiv olarak misyonlarının rekabet üstü uygulamalarla müşterilere, çalışanlara ve hissedara değer katarak sektörde öncü olmak olduğunu belirtti.
     Özdemir, daha çok müşteriye ulaşmak ve mevcut müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için en doğru lokasyonlara yatırım yapmaya devam ettiklerini dile getirerek, şöyle devam etti:
     "2012 yılında 9 tesisimizi yenilerken 6 yeni tesisimizin açılışını yaptık. Otokoç Otomotiv olarak büyüklüğümüz, köklü geçmişimiz ve öncülük misyonumuz çerçevesinde müşterilerimizin beklentilerinin üzerinde hizmet sunmayı hedefliyoruz. Bunun için çeşitli araştırmalarla müşterilerinden gelen geri bildirimler alıyoruz. Araştırma sonuçlarına göre müşterilerimiz Otokoç Otomotiv'i 'güven veren, teknolojiye yatırım yapan, ferah, geniş ve aydınlık tesisleri, konusunda uzman, güler yüzlü ve saygılı çalışanları, araç çeşitliliğinin bulunulurluğun yüksek olduğu, iyi hizmet sunan, sektörünün öncüsü bir şirket' olarak tanımlıyor. Bu değerlendirmelerden aldığımız güçle yeni tesis yatırımlarımıza devam ediyoruz."
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir