Otokar Zırhlı Muharebe Araçları IDEX'te

  • Yazı boyutu
Otokar Zırhlı Muharebe Araçları IDEX'te

Otokar Zırhlı Muharebe Araçları IDEX'te

Otokar, Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de 17-21 Şubat 2013 tarihleri arasında düzenlenecek savunma sanayi fuarı IDEX'te 4x4, 6x6 ve 8x8 zırhlı muharebe araçlarını sergileyecek.
     Otokar açıklamasına göre, kuruluşunun 50'inci yılında Ortadoğu'nun en büyük savunma sanayi fuarı olan ve 17-21 Şubat 2013 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de düzenlenecek IDEX fuarına katılıyor.
     Fuarda dünyanın önde gelen savunma sanayi şirketleri ile birlikte Otokar, ARMA ailesini, mayına dayanıklı zırhlı asker taşıyıcı modeli ile KAYA II'yi, dünyaca ünlü taktik tekerlekli zırhlı aracı COBRA'yı ve Otokar ISV iç güvenlik aracını sergileyecek. Ayrıca IDEX 2013 ile Otokar'ın ARMA 8x8 ve KAYA II araçları körfez bölgesinde ilk kez görücüye çıkacak.
     Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç konuya ilişkin açıklamasında, Otokar'ın bu yıl 8'inci kez IDEX Fuarı'na katıldığını ve dünya çapında tanınan ve beğenilen bir marka olduğunu belirterek, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin en büyük tedarikçilerinden biri olmanın yanı sıra dünya çapında 30'a yakın ülkede 25 binden fazla Otokar aracının 40 farklı kullanıcı tarafından aktif bir şekilde görevde olması bizi çok mutlu ediyor" dedi.
     Ar-Ge'ye verdikleri önem sayesinde Otokar'ın ürün gamının son 2 yıl içerisinde oldukça geliştiğini ifade eden Görgüç, "Bugün Otokar, zırhlı muharebe aracı tasarımı ve üretimi konusunda lider bir konumda. Bu yıl da IDEX, Körfez Bölgesi'ndeki tüm kullanıcılarımızla bir araya geldiğimiz bir fuar olacak" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir