Otokar ve İETT 250 adet "Kent" için imza attı -Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç: -"İETT…

  • Yazı boyutu
Otokar ve İETT 250 adet "Kent" için imza attı
     -Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç:
     -"İETT…

Otokar ve İETT 250 adet "Kent" için imza attı -Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç: -"İETT ile birlikte 250 "Kent" aracını hizmete sokmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Kent aracımız Türkiye'de bir çok ilde devreye girdi ve başarıyla kullanılıyor"

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, İETT ile birlikte 250 Kent aracını hizmete sokmaktan dolayı büyük mutluluk duydukların belirterek, "Kent aracımız Türkiye'de bir çok ilde devreye girdi ve başarıyla kullanılıyor" dedi.
     İETT'nin 250 adet dizel yakıtlı İETT otobüs ihalesini kazanan Otokar ile İETT arasındaki imza töreni İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nde yapıldı.
     İmza töreninde konuşan Görgüç, toplu taşımanın mode kentlerin giderek artan bir sorunu olduğunu belirterek, İstanbul gibi mega bir kentte idarenin üzerinde büyük yükümlülükler olduğunu söyledi.
     Görgüç, bir yanda hava kirliliği bir yanda trafik sıkışlığının, idarelerin ekonomik, işletmesi kolay ve uzun ömürlü çözümler aramalarına yol açtığını belirterek, "Şirket olarak ve bir İstanbullu olarak İETT'nin bu çabalarını çok yakından görüyor ve takdirle karşılıyoruz. Böyle bir projede İETT ile birlikte 250 kent aracını hizmete sokmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Kent aracımız Türkiye'de bir çok ilde devreye girdi ve başarıyla kullanılıyor. Avrupa'da İspanya, İtalya, Macaristan ve Polonya'da şu anda belediyelerde kullanılıyor. Aracımız tasarım ödüllüdür. Özürlülere uygun platformu var. Dolayısıyla çağdaş, mode şehirler için uygun olduğunu düşünüyoruz. İstanbul her zaman en iyisine layık. İnşallah İETT ile başka projelerle birlikte oluruz" diye konuştu.
     İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı da 1700 otobüse kadar alımları gerçekleştireceklerini belirterek, uluslararası standartların üzerinde bir toplu ulaşım sağlayacak kurum haline gelmeyi hedeflediklerini söyledi.
     Baraçlı, bunları yaparken "Türk sanayini nasıl destekleyebiliriz-" düşüncesiyle hareket ettiklerini vurgulayarak, "O nedenle bütün alımlarımızda yerli üretecinin önünü açmaya çalıştık. Bu kapsamda hem vatandaşlarımızın kaliteli hizmet almasını sağlayabilmek hem de Türk sanayinin önünü açarak, bakım ve işletme maliyetlerini azaltmak istedik. Bu da Türk sanayine, İstanbullulara ve kurumumuza büyük mutluluk ve başarı getirecek kanaatindeyiz. Bu 250 otobüsün filomuzun gençleşmesinde çok büyük katkıları olacak. Toplumun her kesimine özellikle engellilere kaliteli hizmet sunabilmek için alçak tabanlı, mode araçlarla hizmet vereceğiz. 5 yıl Otokar ile birlikte hareket edeceğiz, bakım onarım, yedek parça ve araçların temizliğine kadar her şeyi gerçekleştirecekler. Hem Avrupa'da hem uluslararası arenada saygın bir kurum olarak hizmetlerimizi daha üst seviyelere taşıyacağız."
     Tören sonunda İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı'ya Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç tarafından Kent otobüslerinin bir maketi takdim edildi.
    
     -Kent Otobüsleri hakkında-
    
     12 metrelik Kent, basamaksız alçak giriş tabanı, engelli yolcuların erişimine sağladığı kolaylık ve geniş iç hacmi ile yolculara mode bir konfor sunuyor. Düşük işletme giderleri ve dayanıklılığı ile KENT, şehir içi toplu taşımacılıkta öne çıkıyor.
     Düşük emisyonlu çevreci EEV motoru ile şehir içi egzoz emisyonunu asgari seviyede tutan güçlü kliması ile her mevsim ferah bir yolculuk sağlayan Kent otobüsleri, önde bağımsız aks uygulamasıyla benzersiz bir süspansiyon, üstün yol tutuşu ve yüksek konfor sağlarken, ABS, ASR, disk frenler ve kapılarda sıkışmayı önleyici sistem ile maksimum güvenlik sunuyor.
     Araç ayrıca kullanıcısına sunduğu OBD sistemiyle araçtaki sistemlerin düzgün çalışıp çalışmadığını sürekli denetleyerek kullanıcısına bilgi veren bir sisteme sahip buluyor.
    
    
    

Bu haberi 240 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir