Otokar'dan İzmir'e 100 otobüs

  • Yazı boyutu
Otokar'dan İzmir'e 100 otobüs

Otokar'dan İzmir'e 100 otobüs

Otokar, İzmir Ulaşım Hizmetleri ve Makine Sanayi AŞ'nin (İZULAŞ) Mart ayında açtığı 100 adet alçak tabanlı solo otobüs alımı ihalesini kazandı.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar'ın engelli taşımacılığına uygun belediye otobüsü KENT'in İzmir halkını taşımaya hazırlandığı, İZULAŞ'ın Mart'ta açtığı 100 araçlık ihaleyi Otokar'ın kazandığı bildirildi.
     İhalenin imza töreninde konuşan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, 2009 yılında teslim ettikleri 10 adet orta boy otobüsleriyle İZULAŞ ile tanıştıklarını, geçtiğimiz yıl da 20 adet otobüsü İZULAŞ'a teslim ettiklerini ve 100 adet daha Otokar otobüsü için sözleşme imzaladıklarını kaydetti.
     Günümüzde yaşanan hızlı kentleşme sonucu toplu taşımacılığın öneminin arttığını vurgulayan Görgüç, kentlerin artan nüfus yoğunlukları ile birlikte oluşan toplu taşımacılık ihtiyaçlarının karşılanmasında belediyelere, işletmecilere ve Türkiye'ye maliyetleri olabildiğince düşük, ekonomik ve sosyal gelişime katkı sağlayacak, kentsel gelişimi olumlu yönde etkileyecek çözümlerin üretilmesi ve devreye alınmasının artık bir zorunluluk olduğunu belirtti.
     İZULAŞ'ın otobüs filosunu yenileme amacıyla açtığı ihale kapsamında Otokar, İzmir toplu taşımasında kullanılmak üzere 100 adet KENT'i 2012 yılı içerisinde partiler halinde teslim edecek. KENT otobüsleri sadece Türkiye'de değil, Macaristan ve Polonya gibi ülkelerde de toplu taşımacılıkta kullanılıyor. Avrupa'nın en önemli otobüs yarışmalarından biri olan "European Bus & Coach Week"te jüri özel ödülüne, Türkiye'de "Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri"nde iyi tasarım ödülüne layık görülen KENT otobüsü, İstanbul, Ankara, Bursa, Sakarya, Malatya, Karaman, Samsun gibi şehirlerde kullanılıyor.
    
    
    

Bu haberi 176 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir