Otokar, atık maliyetlerini yüzde 80 azalttı -Otokar Genel Müdür Yardımcısı Alptekin: "2012'de…

  • Yazı boyutu
Otokar, atık maliyetlerini yüzde 80 azalttı
  -Otokar Genel Müdür Yardımcısı Alptekin:
  "2012'de…

Otokar, atık maliyetlerini yüzde 80 azalttı -Otokar Genel Müdür Yardımcısı Alptekin: "2012'de tehlikeli atık maliyetlerimizi 2011'e göre ünite başına yüzde 80 oranında azalttık" -"2012'de enerji tüketimini düşürmeye ve enerji verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalarla elde edilen CO2 emisyonu tasarruf miktarını 3 kat artırdık"

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin, 2012'de tehlikeli atık maliyetlerini 2011'e göre ünite başına yüzde 80 oranında azalttıklarını bildirdi.
     Alptekin, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından verilen Çevre Ödülleri'nde "Büyük Ölçekli Kuruluş Çevre Yönetimi ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri" kategorisinde üçüncülük ödülünü almaktan mutlu olduklarını aktardı.
     Türkiye'nin öncü otomotiv şirketlerinden biri olduklarına işaret eden Alptekin, "Otokar olarak çevre bilincini artırmayı, çevresel sorumluluklarımızı yerine getirmeyi bir görev kabul ediyoruz. Çevrenin ve doğal kaynakların etkin kullanımını esas alan sistemler oluşturuyor ve bu sistemlerin sürekliliğini sağlıyoruz" diye belirtti.
     Alptekin, alternatif yakıtlı araçların üretimi konusunda da çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:
     "İçinde bulunduğumuz çevrenin korunması ve iyileştirilmesi konularında çalışmalar yürütürken, bu bilincini ürünlerimize de yansıtıyoruz. Bugüne kadar 13 çevre ödülünün sahibi bir şirket olarak, kuruluşumuzun 50. yılında bir çevre ödülüne daha layık görülmek çok gurur verici.
     2012'de tehlikeli atık maliyetlerimizi 2011'e göre ünite başına yüzde 80 oranında azalttık. 2011'e göre 2012'de enerji tüketimini düşürmeye ve enerji verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalarla elde edilen CO2 emisyonu tasarruf miktarını 3 kat artırdık. Yine 2012'de sosyal sorumluluk amaçlı verdiğimiz çevre eğitimlerinin saati 4 kat artış gösterdi. Şirket içi ve dışı ağaçlandırma çalışmalarında dikilen fidan sayısı geçtiğimiz yıl yüzde 50 arttı."
    
    
    

Bu haberi 177 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir