Otellerdeki maliyet artışları -Turistik tesislerdeki en yüksek maliyet artışı yüzde 22,3 ile…

  • Yazı boyutu
Otellerdeki maliyet artışları
  -Turistik tesislerdeki en yüksek maliyet artışı
  yüzde 22,3 ile…

Otellerdeki maliyet artışları -Turistik tesislerdeki en yüksek maliyet artışı yüzde 22,3 ile temizlik malzemelerinde gerçekleşti

Otellerde geçen yıla göre en yüksek maliyet artışının yüzde 22,3 ile temizlik malzemeleri, yüzde 19,5 ile enerji ve yakıtta gerçekleştiği bildirildi.
     Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan ekim ayı enflasyon analizine göre, ülke genelindeki yıllık fiyat artışları yüzde 9,5, otellerdeki maliyet artışları ise yüzde 13,9 olarak gerçekleşti.
     Analize göre otellerde en yüksek maliyet artışı yüzde 22,3 ile temizlik malzemelerinde, yüzde 19,5 ile enerji ve yakıtta, yüzde 12 ile de yiyecek-içecekte oldu. Alt gider gruplarında ise en yüksek artışlar yüzde 15 ile meyve ve sebzede, yüzde 14,6 ile çay ve şekerde, yüzde 13,5 ile yağ grubunda izledi.
     Öte yandan süt ve ürünleri ile bakliyat grubu da yüzde 10'u aşan maliyetlerle karşılaştı. Enflasyonun gerisinde kalan tek grup ise yüzde 2,3 ile et grubu oldu.
    
    
    

Bu haberi 216 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir