Hayat Sanatevi

  Setbaşı Prestij Sineması Aralığı -Rekor Müzik Üst katı Selçuk Hatun Cd. Mh. Nazime Hanım Apartmanı BURSA ( / Bursa / Türkiye)
  090-532-3419040
  Tülay Hayat (Firma Sahibi / Ortağı)

  Osmangazide Sanat Turlari Start Aldi

  • İlan Sahibi : Tülay Hayat
  • Ülke / Şehir / İlçe : Türkiye / Bursa
  • İlan Türü : Kampanyaları
  • İlan Eklenme Tarihi : 26 Kasım 2008 Çarşamba
  • İlan Bitiş Tarihi : 26 Kasım 2008 Çarşamba
  • Bulunduğu Sektör : Görsel Sanatlar

  Osmangazide Sanat Turlari Start Aldi İlan Açıklaması

  OSMANGAZİDE SANAT TURLARI START ALDI

  Osmangazi Belediyesinin bir yılı aşkındır ücretsiz düzenlediği tarihi gezi yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Hergeçen gün artan ilgi kadar farklı projeleri de içinden çıkara bilen bir “kültür-sanat” yolu haline gelen geziler, en son sanatçıların “sanat turları” ile farklı bir renk ve zenginliğe kavuştu. Öğretmenler günü anısına düzenlenen sanat turuna katılan resim, fotoğraf, folklor, müzik öğretmenleri tanık oldukları tarihi ve kültürel miras eserlerini tuvale, kadraja, notaya döktüler ve öredekli kültür merkezinde öğretmenler günü anısına “ bir tur fark” adıyla sergilediler. Sanat turlarını Osmangazi Belediyesi ile birlikte koordine eden ve sergiyi koordine eden Hayat Sanat Evi yöneticisi resim öğretmeni Tülay HAYAT, daha önce katıldığı geziden çok etkilendiğini ve katkıda bulunmak için sanatçı arkadaşlarıyla düzenli sanat turları yapmaya karar verdiklerİni ifade etti. Tülay HAYAT, sanata konu olan, sanatı imgeleyen, sanatı taşıyan en önemli obje ve öznenin tarihi ve kültürel miras olduğunu, bu sebeble Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepenin Bursa ve Dünyaya kazandırdığı eserlerin başlı başına “sergi” olduğunu hatırlattı. Osmangazi Belediye Başkanının açılışını yaptığı sergiye, Başkan Vekili Rıfat Bakan, Olay Medya Grubu bünyesindeki Olay TV yayın yönetmeni Mesut Özen ve Bursada Yaşam Dergisi Editörü Nihat Nasır katıldı. Ayrıca sergiye fotoğraflarıyla katılan FOTOPEN Fotoğraf Topluluğu başkanı Ahmet SUNGUR tüm sanatçıları sanat turlarına davet ettiklerini ve ancak sanatçılarlarla gezildiği zaman turların “bir tur fark”a dönüştüğünü ifade ettiler. HAYAT SANATEVİ ve FOTOPEN Fotoğraf Topluluğu Tarafından Öğretmenler gününde açılışı yapılan “bir tur fark” sergisi Aralık 15 e kadar Ördekli Kültür Merkezinde sergilenecek.
  www.hayatsanatevi.com

  Tümünü göster
  Hayat Sanatevi
  Setbaşı Prestij Sineması Aralığı -Rekor Müzik Üst katı Selçuk Hatun Cd. Mh. Nazime Hanım Apartmanı BURSA ( / Bursa / Türkiye)
  090-532-3419040
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir