OSD Başkanı Kudret Önen: -"(Teşvik düzenlemesi) Bu düzenlemeyle sektörümüzde planlanan birçok…

  • Yazı boyutu
OSD Başkanı Kudret Önen:
  -"(Teşvik düzenlemesi) Bu düzenlemeyle sektörümüzde planlanan 
  birçok…

OSD Başkanı Kudret Önen: -"(Teşvik düzenlemesi) Bu düzenlemeyle sektörümüzde planlanan birçok yatırımın artacağına ve en kısa sürede hayata geçeceğine inanıyoruz. Uzun süredir beklediğiniz bu önemli haber otomotiv sanayicileri olarak bizleri çok heyecanlandırdı" -"Teşvikler sanayimiz için etkin rekabette üstünlük avantajı sağlayan en önemli bir araçtır"

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen, teşvik düzenlemesine ilişkin, bu düzenlemeyle sektörde planlanan birçok yatırımın artacağına ve en kısa sürede hayata geçeceğine inandığını belirterek, "Uzun süredir beklediğiniz bu önemli haber otomotiv sanayicileri olarak bizleri çok heyecanlandırdı" dedi.
     Önen, otomotiv sektöründe yaşanan son gelişmelerin ve teşvik sisteminde otomotiv sektörüne sağlanan desteklerin değerlendirildiği "Yeni Teşvikler Işığında Otomotivde Yeni Hedefler" konulu toplantıda yaptığı konuşmada, otomotiv sanayi temel gelişme alanının ağırlıklı olarak Marmara Bölgesi'nde 1. ve 2. Bölge kapsamında olması sebebiyle mevcut teşviklerden sınırlı bir şekilde yararlanabildiğini anımsatarak, "Ancak yapılan düzenleme ile 300 milyon lirayı aşan otomotiv projeleri ile 75 milyon lira üzerindeki motor ve 20 milyon lirayı geçen transmisyon ve bu düzeydeki aksam ve parça yatırımları öncelikli yatırımlar kapsamına girecek 5. bölgedeki yatırımlarla aynı teşvikleri alacak. Teşviklerdeki bu düzenleme ile sektörümüzde planlanan birçok yatırımın artacağına ve en kısa sürede hayata geçeceğine inanıyoruz. Uzun süredir beklediğiniz bu önemli haber otomotiv sanayicileri olarak bizleri çok heyecanlandırdı" diye konuştu.
     Bu gelişmelerin ve düzenlemelerin hem otomotiv sanayi hem de Türkiye için gelecek vaat ettiğini ve umut verdiğini belirten Önen, "Sanayimiz, geleceğimizi belirleyen 2023 vizyonunun temel hedeflerinde büyük rol oynayacak en önemli sektördür. Aynı zamanda küresel niteliği nedeniyle de yoğun bir rekabet içindedir. Sektörümüzün küresel rekabetçiliğini arttırarak sürdürebilmesi ve ülkemiz ekonomisine olan yüksek katma değerini devam ettirebilmesi için sürekli yatırımların stratejik bir önemi bulunuyor. Teşvikler de sanayimiz için etkin rekabette üstünlük avantajı sağlayan en önemli bir araçtır" dedi.
     Küresel ekonomideki olumsuz koşullara karşın Türkiye'nin hem ekonomik hem de siyasi istikrarı ile tüm dünyanın dikkatini çektiğini vurgulayan Önen, şunları kaydetti:
     "Türkiye devam eden bu istikrar ortamında gerek yurt içi gerekse yurt dışı yatırımcılara cazip bir yatırım ortamı sunuyor. Buna ek olarak otomotiv sanayine getirilen yeni teşvikler ile Türkiye'nin küresel bir cazibe merkezi olarak ortaya çıkmasında yeni teşviklerinde de büyük faydası olacağını düşünüyoruz. Bu süreçte sektörümüze ilgi ve desteğini esirgemeyen, teşvik sisteminde gerçekleştirilen yeni düzenlemeler için başta Sayın Bakanımız Zafer Çağlayan ve hükümetimiz ile değerli bürokratlarımıza teşekkür ediyoruz. Bundan sonra bu sevinci hep birlikte görecek ve hep beraber yaşayacağız."
    
    
    

Bu haberi 227 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir