OSB yönetimi ile Halkbank işbirliği

  • Yazı boyutu
OSB yönetimi ile Halkbank işbirliği

Sivas OSB yönetimi ile Halkbank arasında işbirliği protokolü imzalandı

Sivas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimi ile Halkbank arasında "Enerji Verimliliği ve KOBİ'lerle" işbirliği protokolü imzalandı.
     Sivas Valiliği Hasan Canpolat Salonu'nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Vali Ali Kolat, "Ülkemiz (enerji konusunda) ciddi manada dışa bağımlı. Böyle bir alanda kredi vermek dünya genelinde başlamış. Bizim de ihtiyaç duyduğumuz bir uygulama olacak" dedi.
     Sivas OSB'nin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüten Kolat, şunları söyledi:
     "İnşallah Organize Sanayi Bölgesi'ndeki firmalarımız bizim bu tavsiye niteliğindeki protokolümüzü dikkate alarak hem kredi kullanma imkanı sağlarlar hem de kendileri açısından da 1-2 yıl içerisinde sanıyorum 'iyi ki bu krediyi almışız, iyi ki bu tasarrufu yapmışız, iyi ki bu sistemi uygulamışız' deme noktasına geleceklerdir. Böyle bir duyarlılık içerisinde, hem ülkemiz açısından hem de Sivas açısından kredi kullandırmanın da ötesinde ülkemize ciddi manada bir enerji tasarrufu nasıl sağlarız, amacımız bu."
     Halkbank Kayseri Bölge Koordinatörü İbrahim Korkut ise Sivas OSB yönetimiyle imzalanan protokolle, firmalara enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kredisi ürünlerini uygun koşullarda kullanma fırsatı sunduklarını belirtti.
     Korkut, Sivas OSB'deki firmaların, enerji kredilerinin yanı sıra sanayi bölgeleri destek kredisi paketindeki işletme ve yatırım kredilerinden, ayrıca diğer kredi ve mevduat ürünlerinden uygun faiz ve komisyon oranlarıyla faydalanabileceğini kaydetti.
     Protokolü, Vali Ali Kolat ile Halkbank Kayseri Bölge Koordinatörü Korkut ve Halkbank Sivas Şube Başkanı Osman Tayfun Erol imzaladı. İmza töreninde Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan ve OSB Müdürü Bekir Sıtkı Eminoğlu da hazır bulundu.
    
    
    


Bu haberi 412 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir