"Örtü altı sebze üretiminin sorunları ve çözüm önerileri" -"1. Ulusal Bitki Sağlığı Sebze,…

  • Yazı boyutu
"Örtü altı sebze üretiminin sorunları ve çözüm önerileri"
  -"1. Ulusal Bitki Sağlığı Sebze,…

"Örtü altı sebze üretiminin sorunları ve çözüm önerileri" -"1. Ulusal Bitki Sağlığı Sebze, Endüstri ve Süs Bitkileri Çalışma Grubu Örtü Altı" konulu toplantıda tüm paydaşların katılımıyla örtü altı sebze üretiminin sorunları ve çözüm önerileri tartışılacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tüm paydaşların katılımıyla Türkiye'nin örtü altı sebze üretiminin sorunları ve çözüm önerilerinin ele alınacağı "1. Ulusal Bitki Sağlığı Sebze, Endüstri ve Süs Bitkileri Çalışma Grubu Örtü Altı" konulu toplantı düzenleyecek.
     Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Bitki Sağlığı Araştırmaları Daire Başkanlığı'nın koordinasyonu ve Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitü Müdürlüğü'nün organizasyonunda yapılacak.
     Toplantıda, örtü altında sebze yetiştiriciliğinde sorun olan hastalık ve zararlılarla mücadeleye yönelik çözüm önerileri, biyolojik mücadelenin önemi ve geleceğe dönük yaklaşımlar, örtü altı sebze üretiminin önemi ve bugünkü durumuyla üretim aşamasında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırılacak.
     Antalya'da 28-29 Kasım'da gerçekleşecek toplantıya, Antalya Vali Yardımcısı Hakkı Loğoğlu, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Bitki Sağlığı Araştırmaları Daire Başkanı Doç. Dr. Birol Akbaş, Antalya Gıda, Tarım ve Hayvancılık il ve ilçe müdürlüğü temsilcileri, üniversite öğretim üyeleri, araştırmacı mühendisler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, tarım danışmanları ve üreticiler katılacak.
     Açıklamada ayrıca Türkiye'de geçen yıl örtü altı ve açıkta toplam 27,5 milyon ton sebze üretildiği ve 728 milyon dolarlık ihracat yapıldığı belirtildi. Süs bitkileri ihracatının ise 76 milyon doların üzerine çıktığı bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 186 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir