Ortadoğu'ya altın çilek ihraç edecek

  • Yazı boyutu
Ortadoğu'ya altın çilek ihraç edecek

Bursalı girişimci Mustafa Sidat,, "Bu sene Mısır'a altın çilek ve reçelini ihraç etmek istiyoruz. 2012 bizim için altın çilek yılı olacak" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bir kuruyemişçiden satın almasıyla gündeme gelen yer kirazının reçelini üreten Bursalı girişimci Mustafa Sidat, Orta Doğu pazarına açılmaya hazırlanıyor.
Altın çilek az zahmetle çok para kazanmak isteyen üreticiyi harekete geçirdi. Bursa'daki iki dönümlük arazisine altın çilek eken Mustafa Sidat, Bursa'da yetiştirilmez diye düşünülen altın çileği 2 sene önce üretmeyi başardı. Üretim kapasitesini her sene artıran Sidat, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a altın çileği tanıtmasından dolayı teşekkür ederek, "Başbakanımız bu bitkiyi ön plana çıkararak bize güven verdi. Hummalı çalışmalar sonucu bu aşamaya geldik. Altın çilek bizim için umut oldu. Kimse bize inanmıyordu. 2 dönümlük arazimizde bunu yapıyoruz. Her sene kapasitemizi artırıyoruz. Altın çilek gayet masrafsız bir ürün. Altın çileği iç piyasaya da sunduk. Türkiye'nin dört bir tarafına Bursa malı altın çileklerimizi gönderdik" dedi.

ALTIN ÇİLEĞİN REÇELİNİ YAPTI
Altın çileğin reçelini yaptığını anlatan Sidat, "Sadece üretmek yetmiyor. Ben reçelini ürettim. Piyasada tutuldu. Bu sene çok umutluyuz. İlk sene aldığımız verimle kurutma makinesi satın aldık. İki senedir fuarlara katılarak ürünümü tanıtmaya gayret gösterdim. İlgiden gayet memnunuz" dedi.
Sidat, Orta Doğu'daki ithalatçılarla görüşmelerinin sürdüğünü belirterek, "Bu sene Mısır'a altın çilek ve reçelini ihraç etmek istiyoruz. İkili görüşmelerimiz sürüyor. 2012 bizim için altın çilek yılı olacak" diye konuştu.
Sidat, ağustos ayındaki hasat dönemini heyecanla beklediklerini sözlerine ekledi.

 

 

Kaynak: TGRT Haber


Bu haberi 226 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir