Orta Anadolu Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Kahraman: -"Ocak'ta…

  • Yazı boyutu
Orta Anadolu Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları 
  Birliği Başkanı Kahraman:
  -"Ocak'ta…

Orta Anadolu Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Kahraman: -"Ocak'ta 28 milyon dolarlık ihracat yaptık"

Orta Anadolu Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Kahraman, ihracatlarını yüzde 19'un üzerinde arttırdıklarını belirterek, Ocak'ta 28 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını bildirdi.
     Kahraman, yaptığı yazılı açıklamada, ağaç mamulleri ve orman ürünleri ihracatçılarının 2013'e hızlı girdiğini ifade etti.
     Ocak ihracatıyla Türkiye ortalamasının üzerine çıktıklarına işaret eden Kahraman, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19,6'lık ihracat artışıyla Ocak'ta 28 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını kaydetti.
     Sektörün Türkiye genelindeki ihracatından yüzde 8 pay aldıklarını ifade eden Kahraman, şu değerlendirmelerde bulundu:
     "Bu dönemde mobilya sektörü ihracatımız yüzde 15,2 artış gösterdi. Irak, Libya ve Almanya en önemli pazarımız oldu.
     Ağaç ve ahşap eşya sektöründe, aynı başarıyı yakalayamadık. Bir önceki yılın aynı dönemine oranla ihracatımız yüzde 12,9 oranında azaldı. Bu sektörde toplam 44,5 milyon dolarlık ihracatın en büyük bölümünü Irak, İran ve Azerbaycan'a yaptık."
     Kahraman, kağıt ve karton sektöründe de yüzde 29,1 oranında artışa imza attıklarını belirterek, en fazla ihracatlarını Irak, Mısır ve Azerbaycan'a yaptıklarını ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 173 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir