ord, EuroNCAP İleri Güvenlik Ödülü sayısını 6'ya çıkardı

  • Yazı boyutu
ord, EuroNCAP İleri Güvenlik Ödülü sayısını 6'ya çıkardı

ord, EuroNCAP İleri Güvenlik Ödülü sayısını 6'ya çıkardı

Ford, bağımsız araç güvenliği kuruluşu EuroNCAP tarafından, ileri güvenlik sistemleri sunan üreticilere verilen EuroNCAP Advance ödülü sayısını 6'ya çıkardı.
     Yapılan açıklamada Ford'un, Yeni Fiesta'daki MyKey'in yanı sıra Yeni B-MAX, Yeni Fiesta, C-MAX ve Yeni Kuga'da yer alan Acil Durum Destekli SYNC teknolojileri ile kazandığı EuroNCAP Advance ödülleri ile birlikte teknolojik yenilik alanında toplamda 6 farklı EuroNCAP Advance ödülüne layık bulunan ilk otomobil üreticisi olduğu belirtildi.
     Daha önce Focus ve B-MAX modellerinde kullanılan Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi ile EuroNCAP Advance ödülünü alan Ford, ayrıca Focus modelinde de Sürücü Dikkat Takip Sistemi, Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi ve Şeritte Kalma Yardımcısı ile bu ödüle layık bulunmuştu.
     Gerçekleştirilen son testler kapsamında değerlendirilen, Yeni Fiesta modelinde sunulan MyKey ve yine Fiesta ve ayrıca Kuga modellerinde sunulan Acil Durum Destekli SYNC sistemleri ile birlikte Ford, iki EuroNCAP Advance ödülüne daha sahip oldu.
     Ford'un 2013 yılında lanse edilecek modelleri olan yeni Kuga ve yeni Fiesta, ayrıca EuroNCAP'ten 5 yıldız almayı başardılar. Yeni Kuga, genel korumada kompakt sınıf SUV için gelmiş geçmiş ün yüksek not olan yüzde 88'e ulaşırken, yetişkinlerin korunmasında yüzde 94, çocukların korunmasında ise yüzde 86'lık notlar aldı.
    
    
    

Bu haberi 207 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir