OMD Cannes Lions Shortlist’inde

  • Yazı boyutu
OMD Cannes Lions Shortlist’inde

OMD, www.yedigundeyim.com web sitesi ile “En Iyi Internet Kullanimi” kategorisinde shortlist’e kaldi.

Türkiye’de bir ilk: Kazi-kazan banner avi

OMD, Pepsi Bottling Group Yedigün markasi için gelistirdigi www.yedigundeyim.com genç sosyal network sitesi ile “En Iyi Internet Kullanimi” kategorisinde shortlist’e kaldi.
Proje, Türkiye`de ilk defa uygulanmis kazi-kazan banner avini ve buna bagli gençlik sitesini içeriyor.
Proje 2007 ilkbaharindan bu yana online. Site üyeleri kazi-kazan banner`lari kaziyip altindan çikan harflerle "Yedigün" ibaresini tamamlamaya çalistilar. Kontör, melodi Ödüllerini kazanmak için sitedeki harf borsasinda harf degis tokusu yaptilar. Ayrica hergün bir kisi, banner`larda büyük hediyeyi buldu. Sanal dünyada bir ilk olan bu uygulama oldukça ses getirdi.
Yedigundeyim.com sitesi, üyelerin Yedigün oyununu oynayabildikleri, görsel chat mekanlarinda sohbet edebildikleri, 25 yasina gelmeden mutlaka yapilmasi gerekenler listesi olusturabildikleri, çesitli eglenceli testleri çözebildikleri keyifli bir interaktif platform.

Türkiye’deki ilk ve tek Altin Aslan

OMD Türkiye, 2004 yilinda Frito Lay için hazirladigi "Rocco Lollipop" projesi ile Cannes Lions Uluslararasi Reklam Festivali`nde Türkiye’nin ilk ve tek Altin Aslan ödülünü kazanmisti.


Daha fazla bilgi için: Oya Önes Yasayan / digital@omd.com.tr

Bu haberi 2,458 kişi okudu

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir