Oluşan piyasa değerini gören Asil Çelik hissedarı borsaya koştu

  • Yazı boyutu
Oluşan piyasa değerini gören Asil Çelik hissedarı borsaya koştu

Oluşan piyasa değerini gören Asil Çelik hissedarı borsaya koştu

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Serbest İşlem Platformu'nda (SİP) geçtiğimiz hafta cuma günü işlem görmeye başlayan Asil Çelik'in hissedarları, ellerindeki hisseleri borsada satışa konu edebilmek için Merkezi Kayıt Kuruluşuna (MKK) başvurdu.
     Bugün MKK'nın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) açıkladığı verilere göre, Asil Çelik hissesini kayda almak için başvuran yatırımcı sayısı 28 olurken, kayda alınan hisse adedi ise 324 bin lotu geçti.
     Asil Çelik hissesi işlem görmeye başladığı 27 Temmuz cuma günü 250 liradan gerçekleşen 5 adet ve 16 lotluk işlemle oluşan 45 milyar liralık piyasa değeri ile haber konusu olmuştu.
     27 Temmuz günü tüm işlem hacmi sadece 4 bin lira olan Asil Çelik, oluşan piyasa değeri ile İMKB'de işlem gören tüm şirketlerin içinde en değerlisi olmuştu.
     Açıldığı günden bugüne değer kaybeden Asil Çelik hissesinin fiyatı 132 liraya gerilemesine rağmen, halen piyasa değeri sıralamasında ilk 5 şirketin içinde bulunuyor.
     Asil Çelik'in piyasa değeri bugünkü kapanışta 23 milyar 770 milyon 863 bin 922 lira ile İş Bankası'nın üzerinde bulunuyor.
    
    
    

Bu haberi 215 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir