Oltalara takılan çingene palamudu umutlandırdı -Sinop'ta amatör balıkçıların oltalarına takılan…

  • Yazı boyutu
Oltalara takılan çingene palamudu umutlandırdı
  -Sinop'ta amatör balıkçıların oltalarına takılan…

Oltalara takılan çingene palamudu umutlandırdı -Sinop'ta amatör balıkçıların oltalarına takılan sezonun ilk çingene palamutları, balıkçıları bereketli bir sezon için umutlandırdı

Sinop'ta amatör balıkçıların oltalarına takılan sezonun ilk çingene palamutları, balıkçıları bereketli bir sezon için umutlandırdı.
     Su ürünlerinde 1 Mayıs'ta başlayan avlanma yasağı devam ederken, 1 Eylül'de "Vira Bismillah" demeyi bekleyen balıkçılar bu yıl sezonun bereketli geçip geçmeyeceğini merak ediyor.
     Sinop'ta balıkçıları umutlandıran ise çapari ile istavrit avlayan amatör balıkçıların oltasına takılan çingene palamutları oldu. Amatör balıkçıların oltalarına takılan çingene palamutları balıkçılarda "sezon bereketli geçecek" umudu doğurdu.
     Kastamonu Sinop Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Ali Bayrak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her yıl bu tarihlerde palamut avı yasak olduğu için ilk palamutların amatör balıkçılar tarafından olta ile avlandığını belirtti.
     Bu yıl da amatör balıkçıların oltalarına sezonun ilk palamutlarının takıldığını belirten Bayrak, "İlimiz ve Gerze ilçemizde istavrit çaparisi ile istavrit avlayan amatör balıkçılarımızın oltalarına takılan çingene palamutları bizi umutlandırdı. Balıkçılarımız bu sezondan çok umutlu, inşallah bereketli bir palamut sezonu geçiririz" dedi.
     Bayrak, balıkçıların yeni sezon için hazırlıklarını sürdürdüklerini, 1 Eylül'den sonra tezgahların yeniden şenleneceğini sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 367 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir