Okullarda kıyafet serbestliği

  • Yazı boyutu
Okullarda kıyafet serbestliği

TESK Başkanı Palandöken:"Karar çok olumlu, ancak bu sektördeki binlerce üreticinin, konfeksiyoncunun elinde kalacak milyar liralık okul kıyafetleri stoğu sektörü batırır"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, okul kıyafetlerine serbestlik getirilmesini çok olumlu bulduğunu fakat ürün stoğu nedeniyle esnafın sıkıntı yaşayabileceğine dikkati çekerek, "Karar çok olumlu, ancak bu sektördeki binlerce üreticinin, konfeksiyoncunun elinde kalacak milyar liralık okul kıyafetleri stoğu sektörü batırır" dedi.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, öğrencilere okullarda kıyafet serbestliği getirilmesi nedeniyle giyim eşyalarına daha fazla ihtiyaç duyulacağını kaydederek, "Belki ailelerin giyim masrafları iki katına çıkacak ama pazar büyüdükçe fiyatlar halkımızın alım gücünü aşmayacak seviyeye geleceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.
     Söz konusu kararı olumlu bulduğunu kaydeden Palandöken, ancak bu sektörde faaliyet gösteren üretici ve konfeksiyonculardaki milyar liraya ulaşan değeriyle okul kıyafetleri stoğunun sektörü batırabileceğine işaret etti.
     Palandöken, uygulamanın 2 yıl uzatılmasının milli servetin heder olmasını önleyeceğini ifade ederek, "Çünkü üretilmiş olan giysiler başka bir işe yaramaz. Başta kumaş üreticileri, konfeksiyoncular ve satıcılar bu uygulama ile biter. Geçiş süresi tanınırsa kumaş üreticileri, konfeksiyoncu kendini yeni döneme uyumlu hale getirir" uyarısında bulundu.
    
    
    


Bu haberi 526 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir