Okul sütü ihalesi (1) -İhalede en avantajlı teklifleri Dimes ve Pınar Süt ortak girişimi, Güney…

  • Yazı boyutu
Okul sütü ihalesi (1)
  -İhalede en avantajlı teklifleri Dimes ve Pınar Süt ortak girişimi, 
  Güney…

Okul sütü ihalesi (1) -İhalede en avantajlı teklifleri Dimes ve Pınar Süt ortak girişimi, Güney Süt, Ak Gıda ve Yörükoğlu Süt verdi

Okul Sütü ihalesinde, en avantajlı teklifleri Dimes ve Pınar Süt ortak girişimi, Güney Süt, Ak Gıda ve Yörükoğlu Süt verdi.
     Okul sütü ihalesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda gerçekleştirildi.
     Komisyon Başkanı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kayhan, ihale için 6 teklif zarfı verildiğini belirtti. Zarfların komisyonca usul yönünden inceleneceğini ifade eden Kayhan, daha sonra firma temsilcileri ve basın mensuplarının önünde açılacağını bildirdi.
     İncelemenin ardından teklif zarflarını açan Kayhan, Türkiye'nin 4 kısma ayrıldığı ihalede, birinci kısım için Dimes ve Pınar Süt ortak girişiminin birim fiyat 51 kuruştan 31 milyon 592 bin 926 lira 32 kuruş ile, ikinci kısım için Güney Süt'ün birim fiyat 49 kuruştan 48 milyon 149 bin 795 lira 42 kuruş ile, üçüncü kısım için Ak Gıda'nın birim fiyat 53 kuruştan 54 milyon 570 bin 580 lira 80 kuruş ile, dördüncü kısım için Yörükoğlu Süt'ün birim fiyat 49 kuruştan 17 milyon 365 bin 498 lira 8 kuruşla en avantajlı teklifleri verdiğini açıkladı.
    
     (Sürecek)
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir