ÖİB'den taşınmaz satışı

  • Yazı boyutu
ÖİB'den taşınmaz satışı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Maliye hazinesine ait iken özelleştirme kapsam ve programına alınan Edirne'deki 2 gayrimenkulün satışını onayladı.

     ÖİB'nin konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, Edirne'nin Enez İlçesi, Gaziömer Mahallesi'nde bulunan 8 bin 54,48 metrekare yüzölçümlü gayrimenkulün 700 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Hatipoğlu Madencilik Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi'ne satılmasına, söz konusu şirketle sözleşme imzalanamaması durumunda ise 691 bin lira bedelle ikinci teklifi veren Evren Besicilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ne ihale şartnamesi çerçevesinde satılmasına, bu şirketle de sözleşme imzalanmaması durumunda teminatların İdare lehine irat kaydedilerek, ihalenin iptal edilmesine karar verildi.
     Edirne'nin Enez İlçesi, Gaziömerbey Mahallesi'nde bulunan 8 bin 699,21 metrekare yüzölçümlü gayrimenkulün de 830 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Evren Besicilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ne satılması, bu şirketle sözleşme imzalanamaması durumunda 825 bin lira bedelle ikinci teklifi veren Hatipoğlu Madencilik Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi'ne satılması, bu şirketle de sözleşme imzalanamaması durumunda teminatların İdare lehine irat kaydedilerek, ihalenin iptal edilmesi onaylandı.
    
    
    


Bu haberi 215 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir