Öğrencilere anlamlı destek

  • Yazı boyutu
Öğrencilere anlamlı destek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım'ın oğlunun düğününde Erzincan Eğitim ve Kültür Vakfı'na 170 bin liranın üzerinde bağış yapıldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım ile İlknur Sarı'nın düğününde Erzincan Eğitim ve Kültür Vakfı'na (EKEV) 170 bin liranın üzerinde bağış yapıldı.
     AA muhabirine açıklamalarda bulunan EKEV Başkanı Sadık Ağca, Bakan Yıldırım ile Erkam - İlknur çiftine "örnek" davranışları nedeniyle teşekkür ederek, "Yapılan bu bağış, ailelerinden ayrı olarak okumak zorunda kalan yüzlerce öğrenciye burs ve barınma imkanı olarak geri dönecek" dedi.
     Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım ile İlknur Sarı'nın 1 Temmuz'da gerçekleştirilen nikah töreni için dağıtılan davetiyelerde, çiçek göndermek isteyen davetlilerin çiçek yerine EKEV'e bağışta bulunmalarına yönelik bir not yer almıştı. Böylece Erkam - İlknur Yıldırım çiftinin nikah töreninde EKEV'e 150 kişiden toplam 170 bin 800 liralık bağış yapıldı.
     EKEV Başkanı Ağca, Bakan Yıldırım'ın örnek bir davranış sergilediğini belirterek, "Bu davranışından dolayı sayın Bakanımıza şükranlarımızı sunuyoruz, ayrıca Vakfımıza bağış yapan davetlilere de teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
    
     -Öğrencilere burs ve barınma olarak geri dönecek-
    
     Ağca, 1993 yılında hayırsever Erzincanlılar tarafından kurulan EKEV'in, ağırlıklı olarak üniversite öğrencilerine burs temin etme ve barınma ihtiyaçlarını karşılama amacını güttüğünü belirterek, bu amaçları doğrultusunda faaliyetlerini yoğunlaştıran vakfın kuruluşundan bu yana 14 bini aşkın öğrenciye, 2011-2012 eğitim döneminde de 2 bin 780 üniversite öğrencisine burs temin ettiğini kaydetti.
     Erkam-İlknur Yıldırım çiftinin düğününde bağışlanan 170 bin 800 liranın ailelerinden ayrı olarak okumak durumunda kalan öğrenciler için büyük bir anlam ifade ettiğini söyleyen Ağca, yapılan bağışın, ailelerinden ayrı olarak okumak zorunda kalan yüzlerce öğrenciye burs ve barınma imkanı olarak geri döneceğini ifade etti.
    
    
    


Bu haberi 291 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir