Of Doğalgaza kavuştu -Trabzon'un Of ilçesine BOTAŞ'ın kabul işlemlerinin tamamlanmasının…

  • Yazı boyutu
Of Doğalgaza kavuştu
  -Trabzon'un Of ilçesine BOTAŞ'ın kabul işlemlerinin 
  tamamlanmasının…

Of Doğalgaza kavuştu -Trabzon'un Of ilçesine BOTAŞ'ın kabul işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugünden itibaren doğalgaz verilmeye başlandı

Trabzon'un Of ilçesine BOTAŞ heyetinin kabul işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugünden itibaren doğalgaz verilmeye başlandı.
     Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) alınan bilgiye göre, EPDK Başkanı Hasan Köktaş ve Kurul üyeleri Trabzon'da bölgenin elektrik ve doğalgaz dağıtımını yapan Aksa'ya ait Karadenizgaz'ı ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
     Kendisi de Of'lu olan Köktaş, ziyaret sırasında, tüm Türkiye çapında olduğu gibi memleketi Trabzon ve çevre il ve ilçelerde de elektrik ve doğalgaz dağıtımının nitelikli bir şekilde yapılmasına çok önem verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:
     "Karadeniz bölgesinin doğalgaz dağıtım lisansını veren kurumun başkanı olarak Trabzon ziyaretimizde memleketim Of'a doğalgaz verilmeye başlanmasından çok memnun oldum. Çalışmalarını yakından takip ettiğim Of'da 15 kilometre çelik ve 16 kilometre polietilen boru döşenerek 446 binaya ve 2 bin 565 daireye ulaşıldı. Son iş olarak gaz arzı için BOTAŞ'ın kabul işlemlerinin tamamlanması bekleniyordu. Bu işlemin tamamlanması ile gaz arzı başladı. Burada 7 bin 500 konutun doğalgaz kullanma potansiyeli bulunuyor."
    
     -1 milyar liralık potansiyel-
    
     AKSA üst yöneticisi Yaşar Arslan tarafından Köktaş'a verilen bilgilere göre, Trabzon, Rize ve Of'dan oluşan doğalgaz dağıtım bölgesinde bugüne kadar doğalgaz dönüşümü ile 220 milyon liralık iş hacmi oluştu ve bunun 124 milyon lirası gerçekleşti.
     Trabzon'da potansiyel abonelerin yüzde 45'ine Rize'de yüzde 66'sına ulaşılarak 32 bin konut abone yapıldı. Gelecek yıllarda yapılacak yatırımlar sonunda oluşacak iş hacminin rakamın 1 milyar liraya ulaşacağı açıklandı.
     Hafta sonundan itibaren Oflu vatandaşlar, konutlarında doğalgaz kullamaya başlayabilecek.
    
    
    

Bu haberi 133 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir