OECD Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi borsaları yarın İstanbul'da toplanacak

  • Yazı boyutu
OECD Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi borsaları yarın İstanbul'da 
toplanacak

OECD Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi borsaları yarın İstanbul'da toplanacak

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Sermaye Piyasası Kurulu ve İstanbul Menkul Kıymetler Borsası işbirliğinde yürütülen ortak proje kapsamında yarın İstanbul'da Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi borsalarının ve sermaye piyasası kurumlarının başkanları ve üst düzey yöneticileri ile uluslararası kurum temsilcilerini bir araya getiren geniş katılımlı bir toplantı yapılacak.
     İMKB'den yapılan açıklamaya göre, The Marmara Taksim Oteli'nde İMKB ev sahipliğinde düzenlenecek toplantının açılışını OECD Kurumsal İlişkiler Müdürü Mats Isaksson, SPK Başkanı Vedat Akgiray ve İMKB Başkanı İbrahim Turhan'ın yapacağı toplantıda, bölge ülkelerinde yatırımcıların korunması ve kamunun aydınlatılmasında borsaların rolünün artırılması için önceliklerin neler olması gerektiği tartışılacak.
     Toplantıda aynı zamanda ortak projenin bir ürünü olarak geliştirilen "Orta Doğu ve Kuzey Afrika Borsalarının Kurumsal Yönetimdeki Rolü" raporu da açıklanacak. Bölge borsa ve SPK'ları ile ortaklaşa yürütülen çalışma sonucunda hazırlanan rapor, bölge borsalarının genel özellikleriyle bugüne kadar bölgedeki halka açık şirketlerde kurumsal yönetimin gelişmesine yaptıkları katkıları içeriyor.
     SPK ve İMKB, Türkiye'nin hem bölge ülkeleri ile yakın ilişkileri, hem de bölgeden tek OECD üyesi ülke olması nedeniyle, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölge ülkelerinin sermaye piyasalarının geliştirilmesine yönelik geliştirilen bu projeyi güçlü bir şekilde destekliyor.
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir