OECD küresel ekonomik toparlanmanın zayıfladığı uyarasında bulundu -OECD, ABD ve Avro bölgesi…

  • Yazı boyutu
OECD küresel ekonomik toparlanmanın
  zayıfladığı uyarasında bulundu
  -OECD, ABD ve Avro bölgesi…

OECD küresel ekonomik toparlanmanın zayıfladığı uyarasında bulundu -OECD, ABD ve Avro bölgesi için büyüme tahminlerini aşağıya çekti

Merkezi Paris'te bulunan Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD, gelecek yıl için ekonomik toparlanmanın zayıflayacağı uyarasında bulunurken, ABD ve Avro bölgesi için büyüme tahminlerini aşağıya çekti.
     OECD Avro bölgesi borç krizinin aşılması için önemli adımlar atılmasına rağmen, "bu krizin gelecek yıl da Avro Bölgesi ekonomisini olumsuz etkilemeye devam edeceği" yorumunda bulundu.
     OECD, ABD ve Avrupa'ya "kamu harcamalarının çok hızlı ve keskin bir şekilde azaltılması çalışmalarının, büyüme hedeflerine zarar verebileceği" uyarısında bulundu.
     Daha önce ABD için bu yıl ekonomik büyüme hızını yüzde 2,4 olarak açıklayan OECD, bu oranı yüzde 2,2'ye çekti. OECD, gelecek yıl ise ABD için yüzde 2 oranında ekonomik büyüm tahmininde bulundu.
     OECD, Avro bölgesinde 2012 için yüzde 0,4, 2013 yılı için ise yüzde 0,1 ekonomik daralma beklediğini açıkladı. OECD, daha önce 2013 için Avro bölgesinde yüzde 0,9 ekonomik büyüme tahmininde bulunmuştu.
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir