Ödemeler dengesi verileri -Global Menkul Değerler Stratejisti Gökhan Uskuay: "Cari açıkta…

  • Yazı boyutu
Ödemeler dengesi verileri
  -Global Menkul Değerler Stratejisti Gökhan Uskuay:
  "Cari açıkta…

Ödemeler dengesi verileri -Global Menkul Değerler Stratejisti Gökhan Uskuay: "Cari açıkta iyileşme, ihracattaki artış hızının korunması ve ithalatta petrol fiyatlarında gerilemenin etkisi ile ılımlı seyrediyor"

Global Menkul Değerler Stratejisti Gökhan Uskuay, cari açıkta iyileşmenin, ihracattaki artış hızının korunması ve ithalatta petrol fiyatlarında gerilemenin etkisi ile ılımlı seyrettiğini belirtti.
     Uskuay, 2012 yılı mayıs ayı ödemeler dengesi verilerine ilişkin değerlendirmesinde, yurt dışından finansmanın son iki ayda cari açığa etkisinin olumlu olduğunu dile getirdi.
     Gökhan Uskuay, şunları ifade etti:
     "Mayıs ayı cari açık rakamı 5,8 milyar dolar ile beklentilerin altında kaldı. İlk beş aylık kümülatif açık 64,7, yıllık kümülatif açık 66,9 milyar dolara geriledi. Cari açıkta iyileşme, ihracattaki artış hızının korunması ve ithalatta petrol fiyatlarında gerilemenin etkisi ile ılımlı seyrediyor. Cari açığın finansmanı son iki ayda bankacılık sektörünün yurt dışından borçlanması ve özel sektörün kredi talebi etkili. "
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir