Odeabank faaliyete geçme iznini aldı

  • Yazı boyutu
Odeabank faaliyete geçme iznini aldı

Odeabank faaliyete geçme iznini aldı

Bank Audi sal'nin Türkiye'deki yüzde yüz iştiraki olan Odeabank, bugün Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) faaliyet iznini aldığını bildirdi.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Odeabank'a bu izin, 28 Ekim 2011'de Türkiye'de mevduat bankası olarak kurulma iznini aldıktan sonra geldi. Odeabank böylece, Türk bankacılık sektörünün 49'uncu oyuncusu oldu. Banka, bugün bankacılık faaliyetlerine başlamak için gerekli yetkilere sahip oldu.
     Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bank Audi Grup Üst Yöneticisi (CEO) Samir Hanna, "12 yıldan sonra büyük bir katma değer yaratacağına inandığımız Türkiye pazarına hitap etme fırsatını yakalamış olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Uygulamaya geçirmeyi planladığımız finansal araçlar piyasa potansiyeli kadar önemli fırsatlar içeriyor. Türkiye bizim için mevcut ağımız açısından önemli bir stratejik genişleme ve Grubun gelecek yıllardaki büyümesine katkı sağlayacak en önemli dayanaklardan biri olma özelliği taşıyor" ifadelerini kullandı.
     Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya ise, "Bankacılık faaliyetlerimizi başlatmadan önce, faaliyet izniyle beraber, bir takım prosedürleri seri bir şekilde tamamlamayı umuyoruz. Sunmayı planladığımız yüksek hizmet kalitesi ve ürün gamını tamamlayıcı nitelikte insan kaynakları ve teknolojiye yaptığımız yatırımın, müşterilerimiz için tutarlı ve güvenilir platformlar yaratacağına inanıyorum. Sürekli olarak Türk ekonomisinin finansmanına katkı sağlamayı hedefleyen bankamız, genç bankacılara önemli istihdam fırsatları sunacaktır. Türkiye'ye sağlayacağımız bu katkıdan dolayı da mutluluk duyuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
     Verilen bilgilere göre, Odeabank, yıl sonuna kadar açacağı 7 şubesi ile müşterilerine hizmet vermeye başlayacak. Şube ağına yapılacak sürekli yatırımın yanı sıra, ATM'ler, internet ve mobil bankacılık gibi direkt kanallar aracılığıyla müşterilerine hizmet vermeye devam edecek. Banka, başlıca ticari merkezleri ve şehirleri kapsayacak şekilde hızlı olarak şubeleşmeyi planlıyor. Odeabank'ın çalışan sayısı 200 kişiyi aştı.
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir