Odeabank Ekonomik Araştırma Müdürü İnanç Sözer: -"Merkez Bankası olağan ekonomistler toplantısında…

  • Yazı boyutu
Odeabank Ekonomik Araştırma Müdürü İnanç Sözer:
  -"Merkez Bankası olağan ekonomistler toplantısında…

Odeabank Ekonomik Araştırma Müdürü İnanç Sözer: -"Merkez Bankası olağan ekonomistler toplantısında Ekim enflasyon verilerinden sonra dogal olarak daha rahat görünüyor" -"Not artışından sonra baz senaryosunu TL'de aşırı değerlenmenin olduğu ikinci senaryoya doğru kaydırmış görünüyor"

Odeabank Ekonomik Araştırma Müdürü İnanç Sözer, Merkez Bankasının (MB) olağan ekonomistler toplantısında Ekim enflasyon verilerinden sonra doğal olarak daha rahat göründüğünü belirtti.
     Merkez Bankasının ekonomistlerle yaptığı toplantının ardından AA muhabirine değerlendirmede bulunan Sözer, "Merkez Bankası, not artışından sonra baz senaryosunu TL'de aşırı değerlenmenin olduğu ikinci senaryoya doğru kaydırmış görünüyor" dedi.
     Bu senaryonun faizlerin düşük seviyede tutulurken zorunlu karşılık ve ROK mekanizması ile finansal istikrarı sağlanacağının belirtildiğini hatırlatan Sözer, şu değerlendirmede bulundu:
     "Merkez Bankası olağan ekonomistler toplantısında Ekim enflasyon verilerinden sonra dogal olarak daha rahat görünüyor. MB'nin fiyat istikrarı önceliği ile çelişmeden finansal istikrar vurgusunu koruması olumlu. Öte yandan son veriler ekonomide zayıflığın sürdüğüne işaret etse de, MB üçüncü çeyreğin yakın dönemin dip seviyesi olacağı ve son çeyrekten itibaren ekonominin toparlanacağını vurguluyor."
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir