Odeabank Ekonomik Araştırma Müdürü İnanç Sözer: -"Global finansal mimarinin yönetilebilir riskler…

  • Yazı boyutu
Odeabank Ekonomik Araştırma Müdürü İnanç Sözer:
  -"Global finansal mimarinin yönetilebilir riskler…

Odeabank Ekonomik Araştırma Müdürü İnanç Sözer: -"Global finansal mimarinin yönetilebilir riskler almak için Basel III gibi standartlara ihtiyacı olduğu aşikar" -"Büyüyememe sorunu varken, bankacılıkta yapısal reformlar yapmak pek kolay olmuyor"

Odeabank Ekonomik Araştırma Müdürü İnanç Sözer, global finansal mimarinin yönetilebilir riskler almak için Basel III gibi standartlara ihtiyacı bulunduğunun aşikar olduğunu kaydetti.
     Avrupa Birliği'nin (AB) Basel III kurallarının uygulanmasını bir yıl ertelemeyi planladığına yönelik haberlere ilişkin AA muhabirine değerlendirmede bulunan Sözer, "Bu dedikodu bir süredir devam ediyor, ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı" dedi.
     Büyüyememe sorunu varken, bankacılıkta yapısal reformlar yapmanın pek kolay olmadığını belirten Sözer, şunları kaydetti:
     "Bu ortamda erteleme kararı resmiyete dönüşürse, şaşırmamak gerekir. Global finansal mimarinin yönetilebilir riskler almak için Basel III gibi standartlara ihtiyacı olduğu aşikar, bununla birlikte politika yapıcıların kısa vade için güven aşılayıp ekonomik büyümeye öncelik vermesi, IMF'nin de son raporlarında bahsettiği üzere, global ekonomi için daha yararlı sonuçlar üretecektir."
    
    
    

Bu haberi 168 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir