ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar: -"Zincirde yer alan bütün oyuncular tabiri caizse…

  • Yazı boyutu
ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar:
  -"Zincirde yer alan bütün oyuncular tabiri caizse…

ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar: -"Zincirde yer alan bütün oyuncular tabiri caizse vatandaşı otomobil sahibi yapmak, piyasayı belli bir yerde tutmak için elinden geleni yapıyor. Şu an arzın ittirdiği bir piyasa var" -"Biz böyle bir şeyi (vergi düzenlemesi) beklemiyorduk. Amaç ekonomiyi yavaşlatmaksa ekonomi zaten yavaşlayarak gidiyordu"

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, otomotiv piyasanın bu sene talep piyasası değil arz piyasası olduğunu belirterek, "Bu zincirde yer alan bütün oyuncular tabiri caizse vatandaşı otomobil sahibi yapmak için, piyasayı belli bir yerde tutmak için elinden geleni yapıyor. Şu an arzın ittirdiği bir piyasa var" dedi.
     Türkiye otomotiv sektörünün 49 markasını çatısı altında buluşturan Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD), markaların satış ve iletişim başarılarını ödüllendirmek için bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceği ODD Gladyatörleri için hazırlıklara başladı. ODD Gladyatörleri 2012'nin tanıtım toplantısı, ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, ODD Genel Koordinatörü Hayri Erce ile yarışmanın jüri başkanı ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Fügen Toksü'nün katılımıyla İstanbul'da gerçekleştirildi.
     ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, ODD Gladyatörleri'nin 3 yıl içinde gelenekselleşerek, otomotiv sektörünün tüm paydaşları tarafından merakla takip edilen bir organizasyon haline geldiğini söyledi.
     Hedeflerinin sektördeki rekabeti ve motivasyonu artırarak hak ettikleri büyümeyi yakalamak olduğunu belirten Bayraktar, "Üretici, tüketici ve medya işbirliğinin yarattığı sinerji ile sektörümüze güç katmaya devam edeceğiz" dedi.
     Otomotiv sektörünün Türk ekonomisindeki, son dönemde giderek etkisini artıran lider rolüne şahit olduklarını ifade eden Bayraktar, Türkiye ekonomisi üzerine yapılan analizlerde, otomotiv sektöründen gelen istatistiklerin daima önemli belirleyiciler olarak yer aldığını kaydetti.
    
     -"1 milyon hedefine ulaşmak hayal değil"-
    
     Türkiye'nin önünde bulunan iç tüketim dinamikleri hayata geçirilebilirse, '1 milyon' hedefine ulaşmanın hayal olmadığını dile getiren Bayraktar, "Otomotiv sektörünün hak ettiği konuma gelebilmesi için heyecanımızı ve isteğimizi kaybetmeden çalışmalarımıza devam etmeliyiz. ODD, her zaman sektörümüzün daha fazla büyümesi, etkinliğinin ve gücünün artması için çaba sarf etmektedir ve etmeye devam edecektir" diye konuştu.
     ODD Satış ve İletişim Ödülleri'nin derneğin faaliyetleri içinde önemli bir yer kapladığına işaret eden Bayraktar, şöyle devam etti:
     "Sektörümüz çalışanları için önemli bir motivasyon kaynağı haline gelen Gladyatör ödüllerine otomobil tutkunlarının ilgisi de her geçen yıl artıyor. ODD Gladyatörleri'nde ilgi, heyecan ve rekabetin her geçen yıl artmasındaki en önemli unsur, halk oylaması ile toplumun nabzını tutmamızdır. Sosyal medya da, organizasyonumuzda çok aktif bir rol oynuyor. Geçen yıl markalarımızın iletişim çalışmaları yaklaşık 40 bin bağımsız oy aldı.
     Bu yıl katılımın daha da fazla olmasını bekliyoruz. Otomotiv sektörünün büyüme hedeflerine katkı sağlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Her yıl giderek daha fazla otomotiv markası çalışmalarıyla ODD Gladyatörleri için aday oluyor ve bu bizi çok mutlu ediyor."
     Bayraktar, katılımcıların daha rahat oy vermesi ve değişimleri anlık olarak takip edebilmeleri için yarışmanın web sitesini yenilediklerini belirtti.
    
     -"Arzın ittirdiği bir piyasa var"-
    
     Bayraktar, bir soru üzerine, otomotiv piyasanın bu sene talep piyasası değil arz piyasası olduğunu belirterek, "Bu zincirde yer alan bütün oyuncular tabiri caizse vatandaşı otomobil sahibi yapmak için, piyasayı belli bir yerde tutmak için elinden geleni yapıyor. Şu an arzın ittirdiği bir piyasa var" değerlendirmesinde bulundu.
     ODD üyelerinin yıl sonu satış tahmininin 800 binin biraz altında olduğuna işaret eden Bayraktar, "ÖTV'ye yüzde 3 olarak bakmamak lazım, KDV'si de geliyor ve yüzde 4'e yaklaşıyor. Biz böyle bir şeyi beklemiyorduk. Amaç ekonomiyi yavaşlatmaksa ekonomi zaten yavaşlayarak gidiyordu" ifadelerini kullandı.
     ODD Genel Koordinatörü Hayri Erce, sektörde ODD Gladyatör Ödülleri'ni bir imza olarak kullananlar olduğunu, zamanla bunun genişleyeceğini düşündüklerini ifade etti.
     Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Fügen Toksü ise ODD Gladyatör Ödülleri'nin sektörde marka algısı ve marka itibarına katkı olduğunu belirterek, markaların bu imzayı daha fazla kullanmaları gerektiğini dile getirdi.
    
     -ODD Gladyatörleri-
    
     Satış ve iletişim kategorilerinde toplam 18 dalda ödülün verilecek. Her kategorideki en iyi 5 aday arasından halk oylaması ile seçilen aday çalışmalar, jüri üyeleri tarafından 7 Ocak 2013 gecesi organize edilecek ödül töreninde belirlenecek.
     Satış Ödülleri kategorisinde, "En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası", "En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli", "En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası", "En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası", "En Çok Satılan Otomobil Modeli", "En Çok Satılan Otomobil Markası" ve "En Çok Satılan Marka (Otomobil+Hafif Ticari Araç)" belirlenecek.
     Satış Ödülleri kategorisinde birinciler, ODD veri tabanına işlenen yıllık satış adetlerine göre belirlenirken, ödül kazanan firmalar, ODD tarafından onaylanan logoların kullanım hakkına bir yıllığına sahip olacak.
     İletişim Ödülleri kategorisinde ise "Yılın TV Uygulaması", "Yılın Gazete Uygulaması", "Yılın Radyo Uygulaması", "Yılın Dergi Uygulaması", "Yılın Fuar Standı", "Yılın Basın Lansmanı', "Yılın PR/Etkinlik Uygulaması", "Yılın Dijital Uygulaması", "Yılın Outdoor Uygulaması", "Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi", "Yılın Entegre İletişim Kampanyası" seçilecek.
     Kasım ayında ODD tarafından düzenlenen İstanbul Autoshow Fuarı dolayısıyla bu yıl fuar stantları konusunda "Yılın En İyi Fuar Standı" kategorisi de ödüllere eklenirken otomotiv basını mensupları da kendilerine verilecek özel şifrelerle "Yılın En İyi Basın Lansmanı" ödülü için oy verecek.
    
    
    

Bu haberi 139 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir