Oda ve borsa seçimlerinin ertelenmesi -İTSO Başkanı Anıl: "Seçimlerin daha sağlıklı yapılması…

  • Yazı boyutu
Oda ve borsa seçimlerinin ertelenmesi
  -İTSO Başkanı Anıl: "Seçimlerin daha sağlıklı 
  yapılması…

Oda ve borsa seçimlerinin ertelenmesi -İTSO Başkanı Anıl: "Seçimlerin daha sağlıklı yapılması ve hiç kimsenin aklında şüphe kalmaması adına bu kararı destekliyoruz"

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Metin Anıl, oda ve borsa organlarının seçim tarihlerinin ertelenmesine ilişkin, "Seçimlerin daha sağlıklı yapılması ve hiç kimsenin aklında şüphe kalmaması adına bu kararı destekliyoruz" dedi.
     Anıl, yazılı açıklamasında, bazı oda ve borsalarda NACE kodlarına itirazlar yapıldığını, bu itirazların sağlıklı bir şekilde değerlendirilmesi için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) oda ve borsa seçimlerinin makul bir süre ertelenmesi talebiyle Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na başvurduğunu dile getirdi. Metin Anıl, başvurunun dün toplanan Bakanlar Kurulu'nda görüşüldüğünü hatırlattı.
     Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, bu talebin kabul edildiğini duyurduğunu hatırlatan Anıl, böylece oda ve borsa seçimlerinin mayıs ayına, TOBB Genel Kurulu'nun da ağustos ayına ertelendiğini belirtti.
     Anıl, bu süre içinde TOBB tarafından NACE kodlarına ülke genelinde yapılan itirazların değerlendirileceğini ve karara bağlanacağını ifade ederek, "Ülkemize ve İnegöl'e hayırlı olsun" dedi.
     Oda ve borsalardaki seçimlerin zorlu bir süreç olduğunu ve tamamen demokratik yöntemlerle yapıldığını vurgulayan Anıl, şunları kaydetti:
     "Bakanlar Kurulu kararından önce İlçe Seçim Kurulu Hakimliği'ne başvuru yaptık. Oradan aldığımız takvimi de üyelerimize duyurduk. Bize de bazı üyelerimizden NACE uygulaması ile ilgili şikayetler gelmişti. Bu şikayetleri hemen TOBB'ye gönderdik. NACE sistemi yeni olduğu için uygulama ile ilgili şikayetler olması da normaldir. Alınan bu kararın bizim açımızdan olumsuz tarafı yok. Hatta seçimlerin daha sağlıklı yapılması ve hiç kimsenin aklında şüphe kalmaması adına bu kararı destekliyoruz."
    
    
    

Bu haberi 109 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir