Ocak ayı enflasyon rakamları -BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yöney: -"Gıda ve tütün…

  • Yazı boyutu
Ocak ayı enflasyon rakamları 
  -BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yöney:
  -"Gıda ve tütün…

Ocak ayı enflasyon rakamları -BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yöney: -"Gıda ve tütün ürünlerindeki zamlara ve enerji fiyatlarına bağlanan TÜFE'deki bu artışın, Şubat ve Mart aylarında da aynı seviyeyi koruyacağını tahmin ediyoruz"

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Yöney, Ocak ayı enflasyon rakamlarına ilişkin, "Gıda ve tütün ürünlerindeki zamlara ve enerji fiyatlarına bağlanan TÜFE'deki bu artışın, Şubat ve Mart aylarında da aynı seviyeyi koruyacağını tahmin ediyoruz" değerlendirmesini yaptı.
     Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Ocak ayı enflasyonunu değerlendiren Yöney, "Ocak ayında gıda ve tütün ürünlerindeki zamlara ve enerji fiyatlarına bağlanan TÜFE'deki bu artışın, Şubat ve Mart aylarında da aynı seviyeyi koruyacağını tahmin ediyoruz. Bu durumda merkez bankasının para politikalarında kısa vadede bir değişiklik yapmasını da olası bulmuyoruz. Verilerin açıklanmasını takiben gösterge faizde yükseliş yaşanması da bu beklentimizi teyit eder durumda" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir