Obama'nın 2. kez Başkan seçilmesi -Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı: -"Bu…

  • Yazı boyutu
Obama'nın 2. kez Başkan seçilmesi
  -Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı:
  -"Bu…

Obama'nın 2. kez Başkan seçilmesi -Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı: -"Bu seçimde Amerika, Obama'nın işsizlikle mücadele eden, büyümeye odaklı, sosyal devlet anlayışı daha kuvvetli ekonomik politikaları ve ilerici, birleştirici ve çeşitliliğin altını çizen anlayışını seçti"

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Barack Obama'nın ikinci kez ABD Başkanlığına seçilmesine ilişkin, "Bu seçimde Amerika, Obama'nın işsizlikle mücadele eden, büyümeye odaklı, sosyal devlet anlayışı daha kuvvetli ekonomik politikaları ve ilerici, birleştirici ve çeşitliliğin altını çizen anlayışını seçti" dedi.
     ABD'de yapılan seçimlerin sonuçlarına ilişkin yazılı bir açıklama yapan Sabancı, Başkanlık seçimini ekonomik krizin etkileri devam ederken Barack Obama'nın kazanmasının büyük bir başarı olduğunu kaydetti.
     Amerikan halkının "Obama'yla Devam" demesinin pek çok liderin bu dönemde girdikleri seçimleri kaybettikleri düşünüldüğünde daha etkileyici bir anlam kazandığını vurgulayan Sabancı, açıklamasında şu görüşleri ifade etti:
     "ABD Başkanlık seçiminin ortaya çıkardığı sonucu hem dünya, hem Türkiye açısından önemli ve olumlu buluyorum. Bu seçimde Amerika, Obama'nın işsizlikle mücadele eden, büyümeye odaklı, sosyal devlet anlayışı daha kuvvetli ekonomik politikaları ve ilerici, birleştirici ve çeşitliliğin altını çizen anlayışını seçti. Öncelikle, ekonomik kriz nedeniyle 'istikrar' adına daha katı ekonomi politikaları benimseyen Avrupa'ya karşın, Obama yönetimi bugüne kadar daha ılımlı ve büyüme odaklı bir ekonomi politikası izledi. Bu politikanın yeni dönemde de devam etmesini bekliyoruz ve seçim sonucunun dünya ekonomisinin krizi atlatması için olumlu bir süreci başlatacağına inanıyoruz.
     Diğer yandan, Washington yönetimi yaklaşık bir yıldır seçim kampanyasına odaklanmıştı. Seçim çalışmaları nedeniyle dünya sorunlarına beklenen yaklaşımları gösterememişti. Ancak, bu sürecin geride kalması ve liderliğin devam etmesiyle, vakit kaybı olmadan ABD'nin dünya sorunlarına ve özellikle Türkiye'yi de yakından ilgilendiren bu bölgenin sorunlarının çözümüne ilişkin yeni dış politika uygulamalarını en kısa zamanda hayata geçireceğini umuyorum."
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir