OAİB'den ihracat atağı -Ankara'nın Şubat ayında 580 milyon dolar olarak gerçekleşen ihracatının…

  • Yazı boyutu
OAİB'den ihracat atağı
  -Ankara'nın Şubat ayında 580 milyon dolar olarak 
  gerçekleşen ihracatının…

OAİB'den ihracat atağı -Ankara'nın Şubat ayında 580 milyon dolar olarak gerçekleşen ihracatının 313,8 milyon doları OAİB üzerinden yapıldı

Ankara'nın Şubat ayında yüzde 18'lik artışla 580 milyon dolar olarak gerçekleşen ihracatının 313,8 milyon doları Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) üzerinden yapıldı.
     OAİB'den yapılan yazılı açıklamada, yılın ilk iki ayında 1,1 milyar dolar seviyesinde ihracat gerçekleştiren Ankara'nın, bu performansı ile Türkiye ihracatından yüzde 5 pay aldığı bildirildi. Açıklamada, Ankara'nın Şubat ayında yüzde 18'lik artışla 580 milyon dolar olarak gerçekleşen ihracatının 313,8 milyon dolarlık bölümün OAİB üzerinden yapıldığı kaydedildi.
     Şubat ayında Ankara'dan yapılan ihracatta "Sanayi ve Madencilik" sektörlerinin ön plan çıktığının belirtildiği açıklamada, "Kimyevi Maddeler ve Mamulleri", "Makine ve Aksamları", "Madencilik Ürünleri", "Makine ve Aksamları", "Çelik ile Otomotiv Endüstrisi" sektörlerinin de ilk sıralarda yer aldığı kaydedildi.
     Açıklamada ayrıca, 2013'ün ikinci ayında Ankara'dan gerçekleştirilen ihracatta ilk sırayı yüzde 12,8 ile Çin Halk Cumhuriyeti'nin aldığı, bu ülkeyi Irak, ABD, Almanya ve İtalya'nın izlediği ifade edildi.
    
    
    

Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir