Nurettin Pekarun DEİK Türk-Japon İş Konseyi Başkanı oldu

  • Yazı boyutu
Nurettin Pekarun DEİK Türk-Japon İş Konseyi Başkanı oldu

Nurettin Pekarun DEİK Türk-Japon İş Konseyi Başkanı oldu

Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Nurettin Pekarun, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Japon İş Konseyi Başkanlığı'na getirildi.
     DEİK açıklamasında, iş konseyleri genel kurul seçimleri arasında yapılan Türk-Japon İş Konseyi başkanlık seçiminde göreve getirilen Pekarun'un 2 yıl süreyle bu görevi yürüteceği bildirildi.
     Pekarun, konuya ilişkin açıklamasında şunları kaydetti:
     "Türkiye ve Japonya arasındaki köklü geçmiş ve iş dünyasında süregelen uzun dönemli ortaklıklarımızın, her iki ülkenin de yatırım odaklı olmasının, dünya ekonomisinin değişim içinde olduğu bu dönemde karşılıklı olarak büyük fırsatlar yaratacağına inanıyorum. Türk- Japon İş Konseyi olarak, bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirip, gerçekleşmelerine destek olmaya devam edeceğiz."
     Konseyin Yürütme Kurulu'nda şu isimler yer alıyor:
     "Mehmet Nurettin Pekarun, Başkan (Sabancı Holding), Mehmet Sami (Deloitte), Mehmet Nane (Teknosa), Şükrü Eltutar (Enka Holding), Hideaki İshia (İtochu), Mehmet Buldurgan (MBCO Strateji ve Yönetim Danışmanlığı) Demir Şarman (Etap Tarım), Levent Çekirge (Yapı Merkezi), Hiroshi Kikuchi (Sony Eurasia), Mehmet Gün (Gün Avukatlık Bürosu), Özgür İncekara (İncekara), Mehmet Halil Ateş (JTI), Hakan Bayman (Brisa), Melih Araz (Ata Yatırım), Oğuzhan Küçükoğlu (Toksan Otomotiv)."
    
    
    

Bu haberi 181 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir