Simpa Makina San Tic Ltd Şti.

  E-5 Karayolu Üzeri Sakarya San Sit 1264.Sok No:2 (Erenler / Sakarya / Türkiye)
  090-264-2914286 090-264-2911165
  Berk Sernikli (Firma Sahibi / Ortağı)

  Nitrojen Makinası Nitrojen Cihazı Nitrojen Jenerat

  • Ürün Adı : Nitrojen Makinası Nitrojen Cihazı Nitrojen Jenerat

  Ürün Hakkında

  Lastik şişirmede son adım! Nitrojen teknolojisi halen Amerikan NASA’da, Formula 1 araçlarında, uçaklarda, indy car ve nascar yarışlarında, Amerika ve Avrupa ülkelerindeki tüm motorlu araçlarda kullanılmaktadır. (Michelin tavsiye eder)
  Evet, hepsi nitrojenle şişirilmiş lastikler kullanıyor.Peki Neden Nitrojen? Çünkü lastik basıncının en iyi şekilde korunması, hareket eden lastiklerin soğutulması, daha düşük yakıt tüketimi sağlanması, lastiklerin uzun ömürlü ve oksitlenme süresince oluşan kayıpların düşük olması nitrojenle sağlanır. Nitrojenin hareketsiz ve patlayıcı olmayan bir gaz olması da yıllardır OTR lastiklerinde kullanılma sebebidir.
  -%100 nitrojenle doldurulmuş lastikte nem olmadığı için ısınma ve soğumalar kontrollü olacak, ısı değişimlerinin dengeli olması lastik ömrünü en az üçte bir oranında arttıracaktır.
  -Azot molekülleri daha büyük yapıda olduğu için lastik kaçakları çok daha aza inecek, yapılması gereken lastik basınç kontrollerinin arası 3-4 ay gibi sürelere çıkacaktır.
  -Lastiğin patlaması durumunda yukarıda vurgulanan maddeyle benzer tarzda azot gazı daha yavaş dışarı çıkacak, yani lastik tamamen inmeden bir lastikciye yetişme şansınız daha fazla olacaktır.
  -Yine %100 azotla şişirilen lastikte içeride oksijen olmadığı için kaucuk malzemedeki bozucu etki, tellerde ve jantta paslanma olmayacaktır.
  -Nitrojen oksijen gibi genleşme özelliğine sahip olmadığı için sıcağın etkisiyle lastik duvarlarına ilave basınç yapmayacaktır.
  -Kötü bir durumda içinde oksijen olmadığı için patlayarak yangını arttırma şansı olmayacaktır.
  -Azotun ısınma özelliği oksijene göre az olduğu için uzun yolculuklarda lastikleriniz daha az ısınacaktır.

  Tümünü göster
  Simpa Makina San Tic Ltd Şti.
  E-5 Karayolu Üzeri Sakarya San Sit 1264.Sok No:2 (Erenler / Sakarya / Türkiye)
  090-264-2914286
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir