Nissan modellerinde kampanyalar

  • Yazı boyutu
Nissan modellerinde kampanyalar

Nissan, bu yılın ilk 6 ayında binek araç segmentinde yüzde 3,2'lik pazar payı elde etti

Nissan Türkiye, bu yılın ilk 6 ayında binek araç segmentindeki yüzde 3,2'lik pazar payı elde etti.
     Nissan'dan yapılan açıklamaya göre, Nissan haziran ayında 1.588 adetlik satış ile binek araç segmentinde pazar payını hedeflediği yüzde 3 seviyesinde sürdürüyor.
     Nissan, ilk yarı sonunda 7 bin 720 adetlik araç satışı ile binek araç segmentinde yüzde 3,2, toplam pazarda ise 8 bin 416 adetlik satış ile yüzde 2,5'luk pazar payına sahip oldu.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Nissan Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu, yılın ilk yarısında pazarda görülen daralmanın yavaşladığını belirterek, "İlk yarıda pazarda hissedilen daralmanın, yılın ikinci yarısında etkisini tamamen kaybedeceğini öngörüyoruz. Bu etkinin kaybolması ile birlikte ikinci 6 ayda toparlanma başlayacaktır. Model yılı geçişinin takvim yılına bağlanması da olumsuz bir etki yaratmayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.
     Yılın ilk yarısında geçen yılın ilk yarısına oranla yüzde 19,1'lik düşüş yaşayan toplam pazara rağmen 2011-2012 yarıyıl karşılaştırmalarında Nissan'ın satış oranlarında pazarın aksine artış elde ettiklerini söyleyen Sancaktaroğlu, "Markamız istikrarlı bir yükseliş grafiği sergiliyor. Yıl sonu hedefimiz olan 22 bin adet seviyelerindeki satışa adım adım yaklaşıyoruz. Bu performans ile toplam pazardaki payımızı yüzde 3'ün üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedeflerimizde fenomen haline gelen modelimiz Qashqai'nin önemli rolü var. Bu model için geçen ay sunmaya başladığımız yeni donanım seçenekleri beklediğimizin üzerinde ilgi uyandırdı. Yılın sonlarına doğru satışa sunacağımız 1.6 dizel motor seçeneği de heyecanla bekleniyor" ifadelerini kullandı.
     Sancaktaroğlu ayrıca yapılan araştırmalar doğrultusunda müşteri memnuniyeti oranlarının da satışlara paralel olarak artış gösterdiği sonucunun altını çizdi.
    
     -Nissan modellerinde kampanyalar-
    
     Bu arada, yaz aylarına iddialı giriş yaparak ürün ve hizmet yelpazesini Qashqai Sky Pack, Sport Pack ve Black Edition versiyonları ile büyüten Nissan, temmuz ayında yüzde 0'dan başlayan faiz fırsatları sunuyor.
     Nissan'ın jenerik modelleri için sunduğu yüzde 0 faiz ile kredi imkanı sunan kampanyası kapsamında Juke ve Qashqai'nin yanı sıra Micra ve Note da yer alıyor. Kampanya kapsamında bulunan Nissan Micra 29 bin 76 lira, Nissan Note 35 bin 520 lira, Nissan Juke 43 bin 362 lira, Nissan Qashqai 51 bin 341 lira, sarsıntısız sürüş keyfi sunan otomatik vites Qashqai 55 bin 341 lira, Nissan Qashqai+2 ise 65 bin 269 liradan başlayan anahtar teslim satış fiyatlarına sahip.
     Nissan'ın Türkiye'de 59 bin 675 lira fiyatıyla sınırlı sayıda satışa sunduğu Juke Shiro da yüzde 0 faizli kredi kampanyasına dahil olarak bayilerde yer alıyor.
    
    
    


Bu haberi 256 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir