Nijer Büyükelçisi Dan-Maradi'den Ankara Kalkınma Ajansı'na ziyaret

  • Yazı boyutu
Nijer Büyükelçisi Dan-Maradi'den Ankara Kalkınma Ajansı'na ziyaret

Nijer Büyükelçisi Dan-Maradi'den Ankara Kalkınma Ajansı'na ziyaret

Nijer Büyükelçisi Adam Abdoulaye Dan-Maradi, Ankara Kalkınma Ajansı'nın faaliyetleri hakkında bilgi alıp, bu deneyimleri kendi ülkelerine de aktarmak istediklerini, Nijer Devleti'nin zengin yeraltı kaynaklarına sahip olduğunu ve Türk şirketlerinin bölgelerine yatırım amaçlı gelebileceklerini bildirdi.
     Ankara Kalkınma Ajansı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Nijer Büyükelçiliği'nin yakın zamanda Ankara'da faaliyete geçmesiyle Büyükelçi Adam Abdoulaye Dan-Maradi'nin, Ankara'da potansiyel işbirliği fırsatlarını değerlendirmek amacıyla dün Ankara Kalkınma Ajansı'nı ziyaret ettiği belirtildi.
     Açıklamada, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı tarafından kabul edilen Nijer Büyükelçisi ve beraberindeki heyetin, Türkiye ve Ankara ile daha çok işbirliği niyetlerini dile getirdikleri kaydedildi.
     Açıklamaya göre, Türkiye'deki ilk resmi temasını Ankara Kalkınma Ajansı'na yaparak, Ajansa verdiği önemi vurgulayan Büyükelçi Dan-Maradi, bundan sonraki süreçte, işadamları örgütleri başta olmak üzere TİKA ve benzeri kurumlarla da beraber olmayı arzu ettiklerini bildirdi.
     Dan-Maradi, Ankara Kalkınma Ajansı'nın Ankara'daki faaliyetleri hakkında bilgi almak istediklerini ve bu deneyimleri kendi ülkelerine de aktarmak istediklerini belirterek, Nijer Devleti'nin zengin yeraltı kaynaklarına sahip olduğunu ve Türk şirketlerinin bölgelerine yatırım amaçlı gelebileceklerini kaydetti.
     Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı da Büyükelçi Adam Abdoulaye Dan-Maradi'ye Nijer Büyükelçiliği'nin faaliyete geçmesinin iki ülke ilişkilerinin daha da gelişmesinde önemli roller oynayacağını ifade ederek, Ankara Kalkınma Ajansı olarak işbirliği ve deneyim aktarımı konusunda ilgili kurum ve kuruluşlarla üzerlerine düşeni yapacaklarını bildirdi.
     Balcı, Nijer'in potansiyel yatırım olanakları, yatırım ortamı ve yatırım yapılabilecek sektörleriyle ilgili daha fazla bilgiye ihtiyaç duyulduğunu, bunların ortaya konulmasının ardından karşılıklı iş fırsatları ve işbirliğinin somutlaşabileceğini vurguladı.
    
    
    

Bu haberi 132 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir