Nevruz kutlanıyor -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Nevruz, kardeşliğin ve barışın köprüsüdür"

  • Yazı boyutu
Nevruz kutlanıyor
  -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
  -"Nevruz, kardeşliğin ve barışın köprüsüdür"

Nevruz kutlanıyor -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Nevruz, kardeşliğin ve barışın köprüsüdür"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, nevruzun kardeşliğin, dostluğun ve barışın köprüsü olduğunu belirtti.
     Hisarcıklıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, nevruzun, tarih boyunca birçok toplum tarafından büyük bir coşkuyla kutlandığı ifade etti. Doğadaki uyanışı ve baharı müjdeleyen nevruzun, kardeşliğin, dostluğun ve barışın köprüsü olduğunu belirten Hısarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
     "Nevruz, esasına bakarsanız bir müjde ve sevinç günüdür. Bizlere yakışan böyle güzel bir geleneği, bu kadar derin anlamı olan bir günü kardeşçe sarılarak, gülerek yaşamaktır. Bu ülkenin insanları birbirine hiçbir şekilde izah edilemeyecek bir bağ ile bağlıdır. En uçta birimizin canı yansa hepimiz ağlarız, hepimiz koşarız. Bizim kültürümüzün farkı budur. Nevruz, tam da bu gerçeğin ilanıdır. Hayatı sevmenin, bahara uyanmanın ilanıdır. Eğer yüreklerimiz, uygarlık yolunda, teknolojide, insan haklarında, hak ve özgürlükte, demokraside, refahta en ön noktayı arzu ediyorsa, bunun tek zemini barış ve huzurdur. Eğer bu tesis edilmişse, hoşgörü varsa hiç korkmayın. Bu ülkenin önü açık, geleceği güneş kadar aydınlıktır."
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir