Inover Eğitim Teknolojileri

  Guzelyurt Mah.,Beykop 1.Bölg, 9.Cadde, PETEK 53 Sitesi,A/1 Blok, No:1 (Beylicium Alışveriş Merkezi Karşısı) Beylikdüzü-ISTANBUL ( / İstanbul / Türkiye)
  090-212-5093333 090-212-5098933
  Barbaros Cokengin (Pazarlama Müdür)

  Neden Inover Akilli Tahta

  • Ürün Adı : Neden Inover Akilli Tahta

  Ürün Hakkında

  NEDEN İNOVER BOARD ?

  YÜZEY: Dokunmatik akıllı yazı tahtalarımızın yüzeyi ipek mat çelik seramik emayedir. 50 yıl garantilidir.

  En fazla bir yıl kullanılabilen PLASTIK, POLYESTER veya BOYA yüzeyli akıllı tahtaların ne kadar çabuk çizilebildiğini ve bu tür ürünlerin özellikle sınıf ortamlarında korunmasının ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Bu tür ürünlerin yerinde servis garantisi zordur. Panel ile bütünleşik karmaşık elektromanyetik teknoloji kullanılmaktadır. Herhangi bir arıza durumunda paneli komple yerinden sökmek gerekir. Akıllı Tahtanız servisten aylar suren bir bekleyişten sonra size geri döner.

  INOVER BOARD Aylar süren testlerden ve denemelerden sonra tasarımını olası bir durumunda, satış sonrası servis için de zorluk yaşanmayacak bir pozisyonda geliştirmiştir. Çerçeve içerisinde elektronik devrelerin sıralı olduğu 2 mm kalınlığındaki alüminyum panel kolay bir şekilde sürgülü olarak köşelerden çıkarılarak, tahtayı yerinden sökmeye gerek kalmaksızın servis hizmeti vermeyi sağlamaktadır. Dolayısıyla tahtanız ayni gün tekrar işler hale gelecektir.

  Piyasadaki Dokunmatik akıllı yazı tahtalarını kullanırken ne kadar hassasiyet gerektiğini özellikle sınıf ortamlarında bu yüzeylerin korunmasının ne kadar güç olduğunu biliyoruz. Yanlışlıkla tahta yüzeyine yazılan marker kalem nerede ise imkânsız bir şekilde çıkartılabiliyor. Kullanılan kimyasal temizleyiciler ise tahta yüzeyini kolayca deforme ettiğinden tahta çalışamaz hale geliyor yada projeksiyon ile yansıttığınızda tahta yüzeyinde rahatsız edici bir leke görebilirsiniz. Ayrıca elektrik kesildiğinde bu tahtaları hiçbir şekilde kullanılamıyor.

  INOVER BOARD : İstendiğinde akıllı tahta olarak kullanılabiliyor isterseniz standart yazı tahtası (keçeli kalem ile kullanılabilen ve kolayca silinebilen) olarak ta kullanabilirsiniz.

  ELEKTRONİK KALEMLER İLE KULLANILAN AKILLI YAZI TAHTALAR :

  Her ne kadar bu tür tahtaların bir kısmının (Laminant yada çelik seramik yüzey)yüzeylerinin mukavemeti güçlü ise de bu tahta ile kullanılan elektronik kalemler oldukça hassas ve yere düşünce kolayca bozulabiliyor veya kırılabiliyor. Aylar suren bekleyişten sonra aldığınız yeni kalem maliyet olarak yıl içerisinde bir tahta maliyetine ulaşıyor. Bu durum hem öğretmenleri zor durumda bırakıyor hem de tahta ya verilen onca paraya rağmen kaybedilen zaman.

  Kalem oldukça büyük bir kalem ve ergonomik değildir. Küçük bir öğrencinin eline kesinlikle veremezsinız. Yanı teknolojiyi eğitim için daha verimli olması için mi kullanacaksınız yoksa korkulu bir kabus mu olacak sız karar verin.
  Kalem bozulmasa bile bir sure kullanımdan sonra bu kalemlerin uçları deforme oluyor ve aktif kullanımda maximum 3 ay sonra ister istemez yeni bir kale almak zorunda kalıyorsunuz.
  3 bu kalemler pil ile çalışıyor her ne kadar astronomik pil ömrü veriliyor ise de bu kalemler standart bir AAA pili iki hafta içerisinde tüketebiliyor.

  Kalem olmadan tahtada hiçbir işlem yapamıyorsunuz. Yani teknolojinin bu kadar bağlayıcı olduğu düşünüldüğünde öğretmenleri motive etme konusunda ne kadar aktif olabilirsiniz ki?

  Kalem den çıkan cızırtı ses sinir bozucu. Bir öğretmenin konsantrasyonunu alt üst edebilecek düzeyde. Zaman geçtikçe bu sese alışılabiliyor ama farkından olmadan sizin olmasa bile öğrencilerin konsantrasyonunu bozuyor.
  Bu tür cihazlar hazır geldiğinden üretici firmalar bunun usb kablosunu ayrı yapma zahmetinden bile bulunmamışlar. Bir öğrenci bu kabloyu yerinden çektiğinde kabloyu rahatça kopartabilir. Bu tur üretici firmalar kabloyu öğretmen masasının diğer köşesinden uzattıkları için ya öğretmen masasını diğer köşeye taşımak gerekiyor. Ve kablolar içerisinde akıl almaz bir teknolojik savaş veriyorlar.
  Bu tür cihazlar bir aparatın herhangi bir tahtanın köşesine ya da yanına konması ile çalışır. Öğrenci elini kolayca araya sokabilir ve cihaz her ne kadar üsten veya yandan koruma altında olsa da öğrenci bu cihaza eliyle

  Tümünü göster
  Inover Eğitim Teknolojileri
  Guzelyurt Mah.,Beykop 1.Bölg, 9.Cadde, PETEK 53 Sitesi,A/1 Blok, No:1 (Beylicium Alışveriş Merkezi Karşısı) Beylikdüzü-ISTANBUL ( / İstanbul / Türkiye)
  090-212-5093333
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir