NCAP'te segmentlerinde ilk 5 yıldızı yeni Auris ve yeni RAV4 aldı

  • Yazı boyutu
NCAP'te segmentlerinde ilk 5 yıldızı yeni Auris ve yeni RAV4 aldı

NCAP'te segmentlerinde ilk 5 yıldızı yeni Auris ve yeni RAV4 aldı

Toyota'nın yeni modelleri Auris ve RAV4, Avrupa Yeni Otomobil Değerlendirme Programı'nın (Euro NCAP) 2013 standartlarına göre düzenlenen testlerde segmentlerinde 5 yıldız almaya hak kazanan ilk otomobiller oldu.
     Toyota'dan yapılan açıklamaya göre, 2013 Euro NCAP testlerinde C segmentinde ilk 5 yıldız alan Yeni Auris'in standart güvenlik donanımları arasında, sürücü diz hava yastığı dahil olmak üzere 7 hava yastığı, Direksiyondan Destekli Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC), Elektronik Fren Güç Dağıtımı (EBD) ile desteklenmiş ABS fren sistemi, Yokuşta Kalkış Destek (HAC) sistemleri ile yaya güvenliğini sağlamak üzere çarpışma anında darbe enerjisini emen tampon gibi gövde tasarım özellikleri sunuluyor.
     SUV segmentinde 5 yıldız alan ilk araç olan Yeni RAV4 ise otomatik yanan uzun farlar, Şerit Takip Asistanı ve Kör Nokta Uyarı Sistemi gibi alternatif çözümler sunuyor. Yeni RAV4 ayrıca, Elektronik Çekiş Kontrol Sistemi, her türlü yolda sürücünün sabit bir hızda gitmesini sağlamak için vites değişimini, motor hızını, ABS sisteminin frenleme kapasitesini düzenleyen Eğim İniş Destek Kontrol Sistemi (DAC), darbe azaltıcı gövde dizaynı ve iç mekanda gelişmiş koltuk desteklerini içeren güvenlik özelliklerine sahip bulunuyor.
    
    
    

Bu haberi 110 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir