Nargile şişelerinin üzerine de uyarı -Tütün mamullerinin zararlarından korumak amacıyla nargile…

  • Yazı boyutu
Nargile şişelerinin üzerine de uyarı
  -Tütün mamullerinin zararlarından korumak amacıyla 
  nargile…

Nargile şişelerinin üzerine de uyarı -Tütün mamullerinin zararlarından korumak amacıyla nargile şişelerinin üzerine de uyarı yazılacak

Tütün mamullerinin zararlarından korumak amacıyla nargile şişelerinin üzerine de "Sigara/Tütün içmek öldürür" ile "Sigara/Tütün içmek size ve çevrenizdekilere ciddi zararlar verir" uyarılarından biri yazılacak.
     Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (TAPDK) Tütün Mamullerinin Zararlarından Korumaya Yönelik Üretim Şekline, Etiketlenmesine ve Denetlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, nargilelik tütün mamulü tüketiminde kullanılan tabanı hariç nargile şişelerinin üzerine yüzeyin yüzde 65'inden az olmamak üzere "Sigara/Tütün içmek öldürür" ile "Sigara/Tütün içmek size ve çevrenizdekilere ciddi zararlar verir" uyarılarından biri ve birleşik uyarılardan biri uygulanacak.
     Genel uyarı ve birleşik uyarıların nargile şişeleri üzerindeki uygulama usul ve esasları Kurum tarafından çıkarılacak tebliğ ile düzenlenecek. Yönetmelik bugünden itibaren yürürlüğe girdi.
    
    
    

Bu haberi 78 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir