Nabucco ve TANAP hatları için Türk şirketten özel vana

  • Yazı boyutu
Nabucco ve TANAP hatları için Türk şirketten özel vana

Nabucco ve TANAP hatları için Türk şirketten özel vana

Avrupa'nın doğalgaz ihtiyacını karşılamak için en önemli projelerden biri olarak gösterilen Nabucco ve TANAP boru hatları için, yerli üretici VASTAŞ özel vana geliştirdi.
     Ankara Ticaret Odası (ATO) kongre ve fuar merkezinde düzenlenen 5. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı'nda tanıtılan 56 inçlik valfi ilk kez Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız çalıştırdı.
     VASTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Ergin, doğalgaz projelerinde bugüne kadar kullanılan en büyük boru hattı vanalarının 40 inç olduğu, Nabucco ve TANAP projelerinde kullanılması için VASTAŞ'ın ilk kez 56 inç vana ve aktuatör prototipini ürettiğini söyledi.
     Ergin, "56 inçlik vana ve aktuatörü geleceğin projelerine hazırlık olmak üzere, tedarikçilerimizin de dahil olduğu bir Ar-Ge ekibi ile ürettik. Bundan heyecan duyuyoruz. Bu ürünler boru hattının en stratejik ürünleridir, Türk mühendis ve işçisinin başarısını göstermektedir" dedi.
    
    
    

Bu haberi 230 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir