NABUCCO için Hisse Senedi Opsiyonu Anlaşmaları imzalandı

  • Yazı boyutu
NABUCCO için Hisse Senedi Opsiyonu Anlaşmaları imzalandı

NABUCCO için Hisse Senedi Opsiyonu Anlaşmaları imzalandı

NABUCCO Gas Pipeline International GmbH, NABUCCO Hissedarları'nın (OMV, BOTAŞ, BEH, Transgaz, RWE, FGSZ) Viyana, Avusturya'da, Şah Denizi Ortakları Arasında İşbirliği ve Hisse Senedi Opsiyonu Anlaşmaları imzaladığını duyurdu.
     NABUCCO Batı ve Şah Denizi Aşama 2 projelerinin zaman çizelgesi ve proje geliştirmelerini düzenlemek adına yakın işbirliği kurma, NABUCCO Batı'nın, Şah Denizi'nin Avrupa boru hatlarına dair seçim kararına kadar daha da geliştirilmesi için yapılacak masrafları ortaklaşa finanse etme, projedeki yüzde 50 oranındaki hisse senedinin tamamına kadar SOCAR, BP, Statoil ve Total opsiyonlarına bağışta bulunma ve NABUCCO Batı boru hattının Şah Deniz Konsorsiyumu tarafından olumlu bulunmasını takiben Nabucco Uluslararası Şirketi'nin (NIC) yeni hissedar yapısına ilişkin anlaşmalar imzalandı.
     NABUCCO Batı boru hattının, Hazar Bölgesi gazını Türkiye-Bulgaristan sınırından Bulgaristan, Romanya ve Macaristan üzerinden Baumgarten'daki Orta Avrupa Gaz Merkezine götürmesi planlanıyor.
     Güney Gaz Koridorunun merkez bileşeni olan NABUCCO Batı, Güney Doğu Avrupa'nın ve sonra Batı Avrupa'nın büyüyen ekonomilerinde bulunan 500 milyonun üzerindeki potansiyel müşteriye gaz dağıtımı yapması için en ideal şekilde konumlandırıldı.
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir