Umuteri Medikal Ortopedi 533 767 19 23 - 212 863 61 01

  büyükçekmece-istanbul (Büyükçekmece / İstanbul / Türkiye)
  090-212-8636101 090-212-8821337
  serkan turhan (Firma Sahibi / Ortağı)

  Myoelektrik Kol Protezi

  • Ürün Adı : Myoelektrik Kol Protezi

  Ürün Hakkında

  Myoelektrik Kol Protezi
  Myoelektrik kol protezi hastanın kas gücüyle değil, dış kaynaklı elektrik gücüyle çalışmaktadır. Güdüğün uygun yerlerine, deri üzerine yerleştirilen elektrodlara o bölgedeki kaslardan gönderilen sinyallerle kol ve el hareketleri gerçekleştirilir. Hastanın yaşı, aktivite derecesi ve güdüğün özelliklerine göre alternatifler değerlendirilir.

  System Electrohands: Hasta memnuniyeti, yuvarlak cisimler de dahil olmak üzere farklı şekilli nesnelerin kolay kavranabilmesiyle sağlanır: Bir yumurtayı kırmadan tutabilecek kadar hassas, 5-6kg`lık bir alışveriş torbasını taşıyabilecek kadar güçlü. Bu işlevler 3 parmak hareketiyle gerçekleştirilmektedir.

  Mekanizması, iç el sistemi ve doğal görünümü sağlayabilmek için boyanabilen kozmetik eldiveni vardır. Yeni duyusal el hızı sistemiyle çok daha hızlı açıp kapama fonksiyonları elde edilmiştir.

  Geniş endikasyonlarda kullanabilmek için mekanik ve elektriksel baglantıları olan değişik ölçülerde seçenekleri vardır.

  Transcarpal Hand: Daha önce sadece kozmetik el kullanmak zorunda olan pek çok hastaya yeni geliştirilen bu elle nesneleri kavrama yeteneği kazandırılmıştır. Böylece uzun güdüklü, transkarpal ampütasyonu olan hastalara uzunluğu diğer kollarıyla uyumlu bir seçenek sunulmaktadır.

  Yeni kontrol unitesi sayesinde transkarpal el kompakt bir görünüme sahiptir. Diğer dirsek dezartikulasyonlu protezlerden yaklaşık 150 gr daha hafiftir. Uygun hasta grupları eğer uygun kemik yapıları korunmuş ise (ulna ve aradaki bazı kemik yapılar) supinasyon ve pronasyon yapabilmektedir.

  2000 Electrohand (Çocuklar için): System Electrohand`in çocukların ihtiyaçları gözönüne alınarak küçültülüp geliştirilmiş tipidir.

  Çocuğun yaşına göre 4 ayrı tipi vardır. Ayrıca, yeni tarz kavrama hareketi, küçültülmüş kullanma ünitesi, daha hafif metal malzemeyle elde edilen düşük ağırlık, doğal görünüm ve kanıtlanmış başarısıyla küçük elektrod 13E125 myobock sistemin kullanılmış olması gibi avantajları vardır.

  Electric Greifer: Güçlü ve dikkatli kavramanın esas olduğu durumlarda çok daha kullanışlıdır. Eklem bağlantısı elektrogreifer sistemin gerektiğinde kolay çıkarılabilmesini sağlar.

  Daha güçlü bir kavrama ve nesnenin tüm çevresine kavrayabilme imkanı sağlar. Dayanıklıdır. Elektrik Greifer güçlüdür ve hobileriniz için uygundur.

  DynamicArm 12K100 `Güçlü bir Avantaj`: Dinamik Kol dünyada üretilen ilk elektrik motorlu dirsek eklemi düzeneğidir. Elektrik kontrollu Vario-Gear önceki dirsek eklemi düzeneklerine göre daha doğal hareketlere imkan verir.

  Yeni jenerasyon dirsek eklem elektrikli motorla fleksiyon yapabilmektedir. Dinamik kol 12K100 hızlı, düşük enerji ile uygun el pozisyonunu alabilme, 6 kg a kadar sorunsuz ağırlık kaldırabilme imkanı sağlar.

  Yeni geliştirilen AxonBus sağladığı hızlı sinyal iletimi, fizyolojik hareketlere benzer hareketlere izin verir. Otomatik ön kol dengesi sayesinde yürürken doğal kol salınımına benzer salınım hareketi yapılabilir.

  Tümünü göster
  Umuteri Medikal Ortopedi 533 767 19 23 - 212 863 61 01
  büyükçekmece-istanbul (Büyükçekmece / İstanbul / Türkiye)
  090-212-8636101
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir